Čtyři naši sportovci se poslední červnové pondělí společně se svými trenérkami vydali na 11. Českou letní speciální olympiádu do Brna. Tato olympiáda je největší sportovní akcí pro mentálně handicapované sportovce v České republice.

Zahájení her začalo ve tři hodiny odpoledne na stadionu Vysokého učení technického, kterého se zúčastnilo přibližně 750 lidí. Olympijský oheň zapálila světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová spolu se sportovcem speciálních olympiád. Po slavnostním nástupu jsme si užívali kulturního programu, při kterém vystoupili Lucie Bílá a Jan Nedvěd mladší.

Uběhnuté metry v co nejrychlejším čase, tak takový cíl byl v dalších dnech pro Martu, Evu, Alenu a Tomáše. A výsledek našich tréninků? Marta opět nezklamala a vybojovala bronzovou medaili v běhu na 100 metrů, Eva si přivezla 5. místo z běhu na 100 m, Alena 8. místo ve stejné disciplíně a 5. místo v běhu na 200 metrů, a Tomáš stál na stupních vítězů dvakrát. V běhu na 100 metrů mu zlatá medaile unikla pouze o setinu sekundy, přesto v běhu na 200 metrů zlato vybojoval. A my jim všem můžeme jenom gratulovat.