Vánoční čas je za dveřmi, proto jsme i my převlékli krámek u Stroomu v Prachaticích do duchu Vánoc. Do našeho sortimentu výrobků jsme zařadili výrobky typické pro Vánoce. Vyrábíme čerty a Mikuláše, anděly, květináče se zimními motivy jako například zasněžené chaloupky s vánočními hvězdami na prodej.

Dále si u nás můžete zakoupit keramické svícny, anděly, zvonečky, rybky, hvězdy, vánoční drobnosti, vánočně malované lahve, šité zvonky… Přijďte se podívat a vybrat si co se Vám bude líbit. Můžete s tím rozzářit Váš byt či dům nebo potěšit rodinu či známé dárkem od nás o Vánocích.

Také se snažíme o přenesení zimního času a času Vánoc do naší dílničky, kde pracujeme. Proto vytváříme i její výzdobu. Na vchodových dveřích máme velkého sněhuláka, vystřihované a barvené sněhové vločky z papíru. Také zkoušíme vyrábět balicí papír s vločkami za pomoci voskovek, do kterého pak můžeme zabalit dárky pod stromeček. A samozřejmě budeme nadále pokračovat ve tvoření.

Dochází za námi také žáci ze Speciální školy v Prachaticích. Naposledy si u nás plnili polštářky vatelínem a přijdou ještě jednou v prosinci před Vánoci, kdy budou vyrábět vánoční a novoroční přání. Dále za námi přicházejí zrakově postižení, kteří se u nás učí pracovat s keramickou hlínou.

Snažíme se chodit i ven, na procházky když to jde, abychom poznávali naše okolí. Naposledy jsme se byli podívat za zvířátky. Sbíráme různé přírodniny, se kterými potom pracujeme. Chodíme na výstavy. A také nakupovat různé pracovní potřeby.

Fotogalerie