Co se věku týče, je STROOM DUB vlastně ještě batole. Proto jsme rádi přijali pozvání od staršího a zkušenějšího zařízení Diakonie ČCE – střediska Rolnička Soběslav a vyrazili jsme na zkušenou. Ačkoliv se v mnohém naše zařízení liší, nalezli jsme spoustu společných bodů a otázek, která pálí v dnešní době sociální zařízení.

Nejprve se nás ujal ředitel Rolničky Mgr. Karel Novák, aby nám stručně pověděl něco o organizaci a fungování jejich centra. Následovala prohlídka prostor MŠ a ZŠ speciální a praktické školy s Mgr. Monikou Macákovou. Zasvěceně nás informovala o jednotlivých třídách i odborných pracovištích, mohli jsme si promluvit s pedagogy i uživateli. Pak jsme již vyrazili do chráněných dílen, které provozuje Rolnička v jiné části města. Prošli jsme si keramickou, šicí i truhlářskou dílnu, pokochali se krásnými výrobky, všude jsme si popovídali, vyměnili si zkušenosti a navázali další kontakty. Na závěr jsme poseděli nad toustem a šálkem čaje v malé čajovně.

Návštěva střediska Rolnička byla pro nás nejen milou zkušeností a obohacením, ale i velice příjemným zážitkem. Věříme, že i do budoucna budeme navázané kontakty nadále prohlubovat a spolupracovat. Vždyť jak zní motto Rolničky – jsme různí, ale patříme k sobě.

Fotogalerie