Během podzimu jsme mohli odstartovat další z našich záměrů a to svoz nových zájemců do Centra, celá akce mohla začít díky získání finančních prostředků na svozový automobil, tím jsme se stali „mobilní“ a dostupní i pro ty, kteří nemají možnost, jak se k nám dopravit.

Nový zájemci mají možnost pracovat na dílnách, vyzkoušet si různorodou a pro mnohé dosud nepoznanou činnost, seznámit se s našimi uživateli, být účastni při společenských a kulturních akcích a prožít s námi všední i nevšední dny. Mezi prvními, kteří okusili nabídku našeho svozu, byli zájemci z nedalekého Vimperka, na čemž má velkou zásluhu paní Hadrabová, která vede tamní Svaz zdravotně postižených. Naší snahou je oslovit nejenom aktivní občany, ale také ty, kteří se s podobnou službou nesetkali nebo jsou od ní odrazováni, k podobné službě jsou spíše skeptičtí, anebo jim jednoduše chybí odvaha. Seznámit se s takovými lidmi není vždy snadné, ovšem v tomto směru nám pomáhají starostové měst a obcí a jejich zaměstnanci, kteří nás o možných zájemcích informují.

Pro nás je svážení nových zájemců další zkušeností. Budeme rádi, když i vy, kteří potřebujete naší pomoc, přijedete za námi.

Fotogalerie