Jak jsme slíbili, ve čtvrtek 15. února 2007 se sešly dubské děti k maškarnímu skotačení. Vyzdobená jídelna centra se zaplnila důmyslně připravenými maskami. Maškarní rej jak se patří. Díky celému zastupitelstvu Dubu v čele se starostou Antonínem Řádkem jsme dětem mohli připravit i soutěže o ceny. Pro všechny jsme uspořádali například soutěž jak nejrychleji dostat k ústům bonbón na niti. Předškoláci shazovali kuželky míčkem, děti školou povinné měly v hale připraveného opičáka s otevřenou pusou, kam se trefovaly.

Všichni si pak mohli zkusit házení na terč míčky na suchý zip. Některé výkony byly hodné olympiády, ale chvilkami se draly do očí i slzičky nad neúspěšným pokusem. Ty však neměly dlouhého trvání, nebyl zkrátka na ně čas.

Soutěž střídal tanec, a jaký by to byl maškarní rej bez vyhlášení nejhezčích masek? Pětičlenná komise složená nejen ze zaměstnanců STROOMu, ale i z náhodně vybraných „dospěláků“ měla nelehkou úlohu. Celý podvečer chodili jednotliví členové s papírky a tužkami a psali si poznámky. Konečný verdikt byl nakonec vyřčen. 1. cenu získal malý Šašík (Liborek Kukla), který si hned zalezl do výhry - stanu, 2. skončila Indiánka (Eliška Srncová) a 3. se umístila Meluzína (Danielka Nováková). Ale myslím, že jsme vyhráli všichni. Krásné tři hodiny rozzářených očí.

Fotogalerie