Recept na housky
Ingredience
1 lžíce sušeného droždí
1/2 hrnku/ 120 ml teplé vody
1/2 hrnku/ 120 ml mléka
1 velké šťastné vejce
2 lžíce rostlinného oleje nebo rozpuštěného másla
2 lžíce třtinového cukru
1 lžička mořské soli
3 hrnky / 375 g hladké mouky (1/3 můžete nahradit celozrnnou)
1 lžíce rozpuštěného másla nebo rozšlehané vejce na pomazání
Postup
1. Do velké mísy dejte teplou vodu (nesmí být horká!) spolu s droždím a dobře promíchejte, dokud se perfektně nerozpustí. V druhé míse smíchejte mléko, vejce, olej, cukr a sůl. Nyní můžete obě směsi spojit a přidat mouku, ale ne celý podíl. Vyzkoušejte vytvořit řidší těsto se kterým se lépe pracuje a postupně raději přidejte více mouky.
2. Ručně, vařečkou či pomocí robotu těsto zpracujte, dokud nebude krásně hladké, pružné a stále lehce lepivé, ale na stěny nádoby, ve které pracujete, se už nebude lepit. Tento proces by měl trvat 10 minut. Těsto nechte kynout na teplém místě přikryté utěrkou dokud nezdvojnásobí svůj objem, přibližně hodinu.
3. Nyní ho vyklopte na lehce pomoučený vál, rozdělte na 8 stejných dílu a vytvarujte hezké pravidelné houstičky, které pokládejte na pečícím papírem vyložený plech. Vál, když je jen lehounce pomoučený, vytváří skvělý, na toto tvarování ideální, odpor. Bulky přikryjte utěrkou a nechte kynout dokud opět nezdvojnásobí svůj objem, přibližně 30-40 minut.
4. Předehřejte troubu na 185°C/ horkovzdušnou na 165°C. Posypejte semínky a pečte do zlata přibližně 15-18 minut. Osvědčené jsou i uskladněné v mrazáku. Skvělé jsou i s máslem a marmeládou.
Dobrou chuť

Fotogalerie