Vánoční večeře

Vánoční přání STROOM DUB o.p.s.

Vánoce jsou za dveřmi

Kavárna Na dvorku Volyně – Veronika Göth.

Kateřina Nash u nás v centru..

13.12.2016 k nám do centra zavítala vzácná návštěva..
Přijela se za námi podívat Kateřina Nash. 

https://www.facebook.com/pages/Kate%C5%99ina-Nash/413033012199739?ref=ts&fref=ts

Pokračovat ve čtení...

Saša výhrál 1.místo !!!

Velká gratulace patří našemu nadanému uživateli Alexandru Štěpánkovi, který opět vyhrál 1.místo ve výtvarné soutěži o cenu Jiřího Šedého"Nejsem na světě sám"s obrázkem jehož název je
"Stádo koz".

Pokračovat ve čtení...

Vánoční atmosféra ve STROOMU DUB o.p.s. je v plném proudu..

Jako každý rok jsme připravili vánoční tvoření pro děti ze Základní školy v Dubu. Děti se s klienty podíleli na výrobě skleněných svícnů, vánočních hvězd a papírových stromečků jako ozdobu. Mikuláš s čerty rozdávali nadílku a na závěr jsme si zazpívali koledy . Nikdo neodešel s prázdnou a už se těšíme na Vánoce.

Pokračovat ve čtení...

Vánoce se blíží ...

Vánoce se blíží přijďte si nakoupit do krámku U STROOMU v Prachaticích a do krámku v Nýrsku . Těšíme se na Vás!!?

Pokračovat ve čtení...

Vánoce se blíží…

Podívejte se, co jsme si pro vás v našich sociálně terapeutických dílnách v Dubu a v Prachaticích připravili na Vánoce. Nabízíme anděly různých druhů a velikostí, svícny, stromečky, betlémy, vánoční drobnosti, zápichy… Též je možné u nás zakoupit dárkové poukazy na výběr zboží. Uvedené výrobky lze zakoupit v krámku u Stroomu v Prachaticích, v krámku v Nýrsku, v trafice u pana Hřebíka na náměstí v Bavorově, v obchůdku Dárky pro radost u paní Mánkové ve Čkyni, v Mýdlařství Luire na Velkém náměstí ve Strakonicích a v kavárně Na Dvorku na náměstí ve Volyni. Přejeme krásný předvánoční čas.

Pokračovat ve čtení...

Vážení přátelé, 8.ročník „ Setkání bez hranic“ je za námi.

Vážení přátelé,

8.ročník „ Setkání bez hranic“ je za námi.
Nabitý program plný hostů -Linda Finková - zpěvačka, Radek Bakalář – kouzelník, Lucie Loo Šimková- tanečnice pole dance, Arny Petráček- zlatý paraolympijský plavec– nás provázel až do večerních hodin. Odpoledne plné talentů,zábavy a tance ukončila kapela „A je to“ z Prahy.
Se svým vystoupením na téma „SOCIÁLNÍ ZAŘÍZENÍ MAJÍ TALENT“ se zúčastnilo celkem sedm zařízení.
A kdo se na jakém místě umístil?
7. místo- DOZP Sulická Praha
6. místo- DOZP PETRA MAČKOV
5. místo- NAZARET BOROVANY
4. místo- STROOM DUB o.p.s.
3. místo- SOCIÁLNÍ POHODA o.p.s. JAVORNÍK
2. místo- DOZP OSEK
1. místo- HORIZONT, z. ú 
Všem zúčastněným, ale i těm kteří se přišli podívat děkujeme za krásné odpoledne a těšíme se za rok nashledanou na 9. ročníku SETKÁNÍ BEZ HRANIC, jehož téma je „ NENÍ FILM JAKO FILM.“

Pokračovat ve čtení...

Dovolte nám, malé nahlédnutí do podzimní atmosféry u nás v Centru sociálních služeb STROOM DUB o.p.s.

Dovolte nám, malé nahlédnutí do podzimní atmosféry u nás v Centru sociálních služeb STROOM DUB o.p.s. 
V terapeutických dílnách se tvoří z přírodního materiálu různé dekorace, které zdobí a zpříjemňují naše prostory .V arteterapii jsme se seznámili s uměleckým směrem "Pop art" a vznikly obrazy v podzimním kubistickém stylu. Nezapomněli jsme ani na Halloween., kde jsme se všichni podíleli na společné koláži.
Našim hlavním úkolem. je doplňovat výrobky do našeho Krámku u STROOMU v Prachaticích a Nýrsku. Přijďte si koupit keramické výrobky, dřevěné bedýnky z naší truhlárny, ručně dělaná mýdla, podzimní zdobené misky, koberce, chňapky a spousta jiných výrobků.
Přejeme všem pohodové podzimní dny.

Pokračovat ve čtení...

Pozor !!! Pozor !!!

Vážení přátelé a příznivci našeho centra, mám pro Vás super novinu a překvapení. Naše SETKÁNÍ BEZ HRANIC obohatí svou návštěvou Linda Finková !! Moc se na Vás těší . Zasedne do poroty a také zazpívá. Tak určitě přijďte a doufám, že 8. ročník této akce se zase vydaří. Už se na Vás Těšíme !!!!

Pokračovat ve čtení...

Setkání bez Hranic

Vážení přátelé,
blíží se nám druhá středa v listopadu a to znamená co ?? No přeci zase bude SETKÁNÍ BEZ HRANIC v Prachaticích v sále Národního domu. Již 8. ročník je na téma "Sociální služby mají talent" a už se na Vás všechny moc těší STROOM DUB o.p.s. Tak nezapomeňte 9.11.2016 v Prachaticích . Bude spousta zábavy a překvapení .

Pokračovat ve čtení...

Reklama

V loňském roce se naše paní ředitelka Bc. Pavla Čechová Švepešová zúčastnila soutěže Podnikatelka roku ze které si odnesla nejen ocenění v kategorii “Výjímečná podnikatelka roku“ ,ale i spousty jiných věcných cen. Jednou z nich byl poukaz od regionální televize na reklamní vysílací čas. Reklama našeho centra STROOM DUB o.p.s. je již natočena. Shlédnout ji můžete již nyní.


Pokračovat ve čtení...

Galakoncert Talent La Sophia 2016 - Praha

Galakoncert Talent La Sophia 2016 - Praha

Tento týden začal pro STROOM DUB o.p.s. neobyčejným kulturním zážitkem na galakoncertu Talent

La Sophia v Praze. Projekt Talent La Sophia Yvetty Blanarovičové má svou tradici a velkou úspěšnost.

3. října 2016 se uskutečnil již VIII. ročník. Naše Centrum STROOM DUB o.p.s. doprovázel

paraolympionik Arny Petráček, který byl velice vřele přivítán. Pražský večer společně s podvečerní

prohlídkou Václavského náměstí jsme si opravdu užili.

Děkujeme Yvettě Blanarovičové

Pokračovat ve čtení...

Den otevřených dveří STROOM DUB o.p.s.

Deset let společnosti STROOM DUB o.p.s.

Slavnostní společenský večer věnovaný 10. výročí založení Společnosti Trvalého Rozvoje Osob s OMezením Dub o.p.s. se uskutečnil 16. září 2016 v 18:00 hodin ve společenském sále Národního domu v Prachaticích.

Spoluzakladatelka STROOM DUB o.p.s. paní Mgr. Bc. Andrea Tajanovská, DiS., představila hostům společnost STROOM DUB o.p.s. nejen jako poskytovatele sociálních služeb podle Zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách, ale též jako skutečně kvalitní, obecně prospěšné a vzkvétající Centrum sociálních služeb STROOM DUB o.p.s. pro osoby se zdravotním postižením.

„Za deset let naše Centrum sociálních služeb STROOM DUB o.p.s. ušlo dlouhou cestu.  Podařilo se vytvořit centrum, které je jedinečné svým charakterem poskytovaných služeb. Sociální rehabilitace s celoročním provozem a sociálně terapeutické dílny. Jsme zařízení rodinného typu, které je jediné a jedinečné v okrese Prachatice, ale i Český Krumlov. Mým cílem od začátku bylo, aby klienti u nás žili „normální„ život naplněný prací, zábavou, ale i povinnostmi, které běžný život přináší,“ popisuje paní Bc. Pavla Čechová Švepešová.

V průběhu večera zaznělo poděkování partnerům, klientům a zaměstnancům a taktéž byla předána ocenění čestným hostům. Hlavními hosty večera byli pan Ing. Václav Pauch, ředitel Úřadu práce v Prachaticích, paní Hana Rabenhauptová, odborná referentka pro komunitní plánování sociálních služeb Města Prachatice, pan Václav Novák, starosta Městyse Dub a pan Ing. Jan Bauer, zastupitel města Prachatice, kteří převzali záštitu nad tímto večerem.

Mimořádné poděkování pak bylo určeno paní Ing. Daniele Luskové, MPA, ředitelce Domova pro seniory U Biřičky v Hradci Králové, zakladatelce obecně prospěšné společnosti Podzámčí a předsedkyni profesního svazu sociálních pracovníků APSS ČR paní Bc. Pavle Čechové Švepešové, jednatelce společnosti CHD-SPEKTRUM s.r.o., zakladatelce a ředitelce STROOM DUB o.p.s., držitelce Ocenění českých podnikatelek a podnikatelce roku 2015 a v neposlední řadě též panu Mgr. Janu Šestákovi, bývalému řediteli Domova svaté Anežky v Týně nad Vltavou.

Pozvání na setkání přátel, kteří se podíleli společnými silami na rozvoji Centra sociálních služeb STROOM DUB o.p.s. bylo přijato s velkým nadšením. Příjemná atmosféra prachatického Národního domu provázaná slavnostní náladou byla vskutku jedinečná.

„Velmi si vážím všech klientů, zaměstnanců, externích pracovníků, odborníků, partnerů a přátel STROOM DUB o.p.s., kteří nás na desetileté cestě doprovázeli. Jsem ráda, že budu pokračovat i nadále ve vedení centra a pomáhat lidem, kteří mne potřebují,“ přiznává paní Bc. Pavla Čechová Švepešová.

Pokračovat ve čtení...

Slavnosti zelí v DOZP Osek

Ve středu 21. září 2016 STROOM DUB o.p.s. prožil super odpoledne na Slavnostech zelí v Oseku. Řeknete si zelí, ale my jsme zažili spoustu soutěží se zelím, jídla se zelím a ke všemu nám všem hrála Osečanka. Děkujeme Domovu Pro Osoby Se Zdravotním Postižením Osek za pozvání.


Pokračovat ve čtení...

Návštěva Westernového dne v Domově Petra Mačkov

Minulý týden 14. září 2016 jsme byli soutěžit v Mačkově. „Zúčastnili jsme se celé řady sportovních disciplín včetně závodění s kolečkem plným trávy, házení podkovy na cíl, práskání bičem, žonglování s jablky a dalších aktivit. Shlédli jsme též půvabné vystoupení mažoretek. Ve finále jsme skončili na krásném 2. místě,“ popisuje Miroslav Bobok za STROOM DUB o.p.s. Děkujeme Domovu Petra Mačkov za krásné a „divoké“ zážitky.

Pokračovat ve čtení...

Máme nový přírůstek :)

STROMÁCI opět u moře – 2. díl

Srdečně Vás zveme na výstavu

STROOMÁCI opět u moře – 1. díl

Vážení přátelé,

koukněte se na náš super pobyt v Rosolina Mare. Pro velký úspěch jsme si dovolenou u moře zopakovali. Počasí, jídlo, ubytování, zábava a všichni účastníci zájezdu neměli chybu. 

Pokračovat ve čtení...

K 10. výročí založení Centra sociálních služeb STROOM DUB o. p. s.

Vážení přátelé, přijďte se podívat do Zimní zahrady na Městském úřadě v Prachaticích. Centrum sociálních služeb STROOM DUB o. p. s. zde vystavuje práci uživatelů ze sociálně terapeutických dílen. Srdečně Vás zveme!!!!!!

Pokračovat ve čtení...

Ještě jednou indiánský den očima uživatelů centra STROOM DUB o. p. s.

Indiánský den

http://www.prachatickonews.cz/foto/foto1268.htm


http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/parkan-obsadili-indiani-vseho-veku-20160819.html


Pokračovat ve čtení...

BENEFIČNÍ KONCERT NA KRATOCHVÍLI

Benefiční koncert pořádaný našimi kamarády z Chelčického Linharta , který se konal v krásném zámeckém prostředí  nás velmi potěšil.

Pokračovat ve čtení...

Indiánský den

Stalo se již prázdninovou tradicí, že každé léto nás zve paní ředitelka Pavla na chalupu.

 Nebylo tomu jinak ani letos. Den plný sluníčka, koupání a her jsme si užili na chalupě u Lipna

Pokračovat ve čtení...

Stroomáci v ZOO

Ve čtvrtek 28. 7. jsme se vypravili na návštěvu do zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou, kde se nám jako vždy velice líbilo.

Pokračovat ve čtení...

Společnost STROOM DUB o.p.s. hledá pracovníka/pracovnici na pozici ŘEDITEL/ŘEDITELKA CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Vážení přátelé, dovolte mi popřát Vám krásné léto a prázdniny. 

Pokračovat ve čtení...

PRÁZDNINOVÝ DEN SE STROOM DUB o.p.s.v krytém bazénu v Prachaticích

Zveme vás na jednu z našich prázdninových akcí ...

Co jsme dělali v sociálně terapeutických dílnách v červnu?

Z toaletních ruliček vznikl plastický obraz  květin, který zdobí naše centrum.  Děvčata si zkusila drátkovat srdíčka, která slouží jako zápich do květináče. 

Pokračovat ve čtení...

"STROOM na vodě"

Naší premiérou bylo tento týden sjíždění řeky Vltavy. Dojeli jsme do Vyššího Brodu, kde jsme si vypůjčili čtyři rafty a ahój. Začátky nebyly pro leckoho z nás lehké, ale po pár kilometrech se z nás stali hotoví kormidelníci. Po prvním překonaném jezu, který byl údajně největší jsme se už ničeho nezalekli. Příroda kolem byla kouzelná a sluníčko nám hezky svítilo. Naše konečná byla v Rožmberku, kde jsme vodácký výlet zakončili skvělým obědem. Po cestě domů jsme se rozhodli, že si tuto akci musíme rozhodně ještě letos zopakovat. Pokud i vy vyrážíte na vodu, přejeme vám krásné počasí a ahój!!!

Pokračovat ve čtení...

Turnaj ve hře Kubb v Mačkově

Zúčastnili  jsme se již po druhé soutěže ve hře Kubb v Domově Petra v Mačkově.

Pokračovat ve čtení...

I. ročník Dubového pětiboje

A jaký byl? Nejen díky příznivému počasí, které nám přálo od začátku až do konce, se I.ročník Dubového pětiboje vydařil. Všichni přítomní prožili krásný ,slunný , kamarádský, ale hlavně sportovní den plný zábavy a legrace. 

Pokračovat ve čtení...

Vyhlášení výsledků soutěže na téma BOD

KLUB SENSEN A KC SENIORPOINT PRACHATICE SPOLEČNĚ S MĚSTEM PRACHATICE pořádali výtvarnou a fotografickou soutěž, které jsme se zúčastnili i my. V kategorii fotografie dostal diplom a věcné ceny Tomáš Punčochář a Marián Dorocký. Ve výtvarné kategorii si odnesli diplom: Marta Hubáčková, Lucie Hrudníková, Alena Široká, Tereza Chronková, Pavel Neužil, Miloslav Vyšata, Vladimír Chmilj.

Bylo pro nás připravené malé překvapení v podobě sázení rostlinek na jejich malé zahrádce za budovou. Poté jsme dostali malý kvíz o tom, jak dobře známe Prachatice. Na mapě jsme měli označit tři místa, která se nacházejí ve staré části města. Pro někoho lehký úkol, ale někteří z nás i zabloudili. A jak už to na návštěvách bývá, společně jsme na závěr poseděli a pohovořili u kávy a koláče.

 

 

Pokračovat ve čtení...

STROOM DUB o.p.s. vyjel za hranice Čech

V sobotu 4.6. 2016 se uskutečnila super akce ve Waldkirkechu. V krásném moderním a hlavně účelně vybavených sportovištích místní organice připravili zajímavou akci. 

Pokračovat ve čtení...

31.5.2016 Světový den bez tabáku

Tento den Jiří napsal na obal krabičky cigaret „FUJ, FUJ, FUJ…“ Jiří je jeden z uživatelů sociální služby z Krámku u Stroomu v Prachaticích.

Pokračovat ve čtení...

Vytvořte šestičlený tým a přijďte poměřit své síly na I. ročník Dubového 5boje..

Naše práce v dílnách v měsíci květnu

V našich sociálně terapeutických dílnách jsme si vyzkoušeli, pro mnohé z nás, nové a   zajímavé techniky .Jedná se například o  barevný vosk nebo-li  eukanistika. Byli jsme nedočkaví a zároveň zvědaví , co krásného vznikne, když barevný vosk zahřejeme speciální žehličkou. Výsledkem jsme byli mile překvapeni.Z novinového papíru jsme vyzkoušeli ruličkovou metodu .Z  těchto ruliček jsme  pletením vyrobili obaly na květináče. Ruličky se nám hodily i na arteterapii, z nichž jsme vytvářeli obrazy. Krásný motýl nebo pták na našich obrazech vypadají tak přesvědčivě, že nám připadá, že každou chvíli vzlétnou.  V truhlárně pak kluci vyráběli rámy na tyto obrazy a  praktické bedýnky hodící se do našich a vašich domácností. V kursu vaření si kluci  výborně poradili s receptem na sýrovo-brokolicovou omáčku.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva z Kytlic

V týdnu nás navštívili uživatelé z Domova pro osoby se zdravotním postižením a Domova pro seniory z Kytlice, kteří si u nás prohlédli naše centrum a společně jsme si zazpívali, poseděli a popovídali u zákusku, kávy a čaje.

Pokračovat ve čtení...

Beseda s Arnym (Arnošt Petráček)

Vyprávění ze života s hendikepem, který si málo kdo umí představit a především o jeho plavecké kariéře, to byla beseda s Arnoštem Petráčkem. Besedy se zúčastnily i děti z místní ZŠ Dub, které s údivem a respektem bedlivě poslouchaly. A protože je pro nás Arny jednička, dostal od nás velkou medaili a diplom. Překvapením pro nás byla autogramiáda. Arnymu touto cestou ještě jednou děkujeme za čas, který nám věnoval a držíme palce na paralympijských hrách v Riu de Janeiru, které se konají v září tohoto roku a na které se Arny v současné době připravuje.

Pokračovat ve čtení...

Hobby České Budějovice!!!

Dovolujeme si  Vás tímto pozvat na  25. ročník Hobby České Budějovice  2016 , který začíná od zítřka 18.5.  a končí v neděli 22.5.

My tam budeme také ve dnech 18.05. – 21.05.!!  Najdete nás v areálu výstaviště – za hlavní branou v ZAHRADNÍM CENTRU K.

 V našem stánku máte možnost prohlédnout a zakoupit naše zboží v celé pestré škále, tak jak už nás znáte.

Rádi bychom  touto cestou poděkovali panu ing.PETRU KLÍMOVI , ZAHRADNÍ CENTRUM K ,  který našemu centru  nabídl a poskytl prodejní prostory. DĚKUJEME!!!

Pokračovat ve čtení...

Návštěva Domova Libníč a Centra sociálních služeb Empatie

Vypravili jsme se na návštěvu Domova Libníč a Centra sociálních služeb Empatie za naší kamarádkou Danou s malým dárkem a obrázky, které jsme jí namalovali k jejím blížícím se narozeninám. Během návštěvy jsme měli možnost navštívit terapeutické dílny a prohlédnout si mnoho zajímavých výrobků, které tam vyrábějí. Děkujeme vedení centra za jejich čas a milé pohoštění v jejich kavárně.   

Pokračovat ve čtení...

Vernisáž Domova sv. Anežky

Uživatelé sociální služby z krámku u Stroomu v Prachaticích byli v pondělí 9.5.2016 navštívit vernisáž výstavy obrazů, keramiky a vlněných výrobků pořádané v Zimní zahradě MěÚ Prachatice. Seznámili jsme se s tvorbou a prací klienů Domova sv. Anežky z Týna nad Vltavou. Nejvíce nás zaujali vystavované obrazy a výrobky z vlny. Vystoupení originální hudební skupiny „Živelná pohroma“ nám pohladila duši svým zpěvem. Bylo vidět, že je nejen zpěv, ale i malování baví a tak to má být.

Pokračovat ve čtení...

Výlet do krokodýlí zoo v Protivíně

Prachatičtí uživatelé sociální služby v krámku u Stroomu vyrazili na výlet. 

Pokračovat ve čtení...

Navštěvujeme obecní knihovnu

Protože, rádi čteme, jako si rádi prohlížíme knihy  navštěvujeme  obecní knihovnu, která sídlí v přízemí našeho centra

Pokračovat ve čtení...

Naše terapeutické dílny

V dubnu každým krokem přivoláváme jaro. Baví nás všechno rozsvěcet barvami. 

Pokračovat ve čtení...

NÁVŠTĚVA V HORIZONTU PÍSEK

Naše poděkování  patří HORIZONTU PÍSEK. Přijali jsme pozvání na návštěvu do nově rekonstruovaných prostor našich kamarádů.  Inspirovali nás k výzvám a nápadům.

Pokračovat ve čtení...

Akce v krámcích centra STROOM DUB o.p.s.

V měsíci květnu jsme pro vás připravili akci v našich krámcích –  Krámek u STROOMu v Prachaticích a v krámku v Nýrsku. 

Pokračovat ve čtení...

Návštěva kina

Společně s  centrem Nazaret Borovany jsme si domluvili návštěvu kina v Českých Budějovicích. Z nabídky jsme si nemohli vybrat, ale nakonec vyhrála novinka Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti ve 3D promítání.

Pokračovat ve čtení...

Přejeme vám krásné, slunečné a pohodové jaro

1. linhartovské fialkové plesání

7. dubna 2016 jsme byli pozváni na ples, který pořádal Chelčický domov sv. Linharta o.p.s. s příznačným názvem 1. linhartovské fialkové plesání. Ples se konal v krásném prostředí Švestkového Dvora Divadla Continuo v Malovicích u Netolic. Celý STROOM se oděl do slavnostního, načesal, pánové uvázali kravaty a vyrazili jsme. Čekaly nás krásné  lákavě prostřené stoly a jarní atmosféra byla nejen ve vzduchu, ale i na stole. Džbány s vodou byly krásně provoněné fialkami a sedmikráskami, které doplňovaly talíře s chlebíčky a domácím slaným pečivem. Hudba výborná a tak jsme protančili odpoledne do večerních hodin. K tomu všemu nás průběžně bavil výborný doprovodný program. STROOMáci děkují za pozvání !


Pokračovat ve čtení...

Naše činnost v březnu

Ve STROOMu nezahálíme! Nabídka našich výrobků se rozrůstá každým dnem. V tuto chvíli máme zakázky na keramiku až z Třeboně, ale také do prodejny květin ve Vlachové Březí.  Na dílnách jsme si vyráběli velikonoční výzdobu  nejen nám pro radost. Také jsme batikovali trika a pekli jsme si velikonočního beránka. Teď směřujeme témata našich keramických  výrobků na jarní zahrádky.

Pokračovat ve čtení...

Výroba trávových hlav s prachatickou Speciální základní školou.

Děti ze SZŠ Prachatice si u nás v Krámku u STROOMu v Prachaticích vytvořily trávovou hlavu, které po zalití narostou trávové vlasy.Dětem si činnost líbila a s radostí si výrobky odnesly domů.

Pokračovat ve čtení...

Velikonoční tvoření

I my ve STROOMu  se chystáme na Velikonoce……. zdobíme, vyrábíme dekorace, pečeme.

Připomínáme si tradice a zvyky, doufáme, že tak třeba přivoláme jaro o chvilku dřív.

Přesto jsme na to všechno nechtěli být sami a dnes  23. března jsme pozvali k nám do centra STROOM,  místní základní školu. Děti v doprovodu svých paní učitelek a pana učitele,  k nám  zavítaly s dobrou náladou a zvědavé, jak naše společné velikonoční tvoření bude vypadat. V prostorách STROOMu je čekalo několik stanovišť. Na jedné straně zdobily vyfouklá vajíčka, jinde vyráběly zápichy do květníků, drobnosti z keramiky dobarvily podle svého vkusu  a aby jaro bylo veselé batikovaly si trička, které si donesly. Samozřejmě u všeho pomáhali naši uživatelé a tak nám čas utekl až příliš rychle.

Děti jsme také provedli po našem centru, pochlubili jsme se našimi zvířaty a tělocvičnou, kde jsme stihli i malý závod na rotopedech. Pak už nastal čas na loučení, popřáli jsme si vzájemně krásné Velikonoce a děti nás obdarovaly čokoládovými kuřátky. 

Už teď se těšíme na další setkání!

 

 

Pokračovat ve čtení...

Velikonoční přání

Vážení přátelé a kolegové,
upřímně vám přejeme krásné a veselé prožití svátků jara.

Pokračovat ve čtení...

Výstava v Prachatickém muzeu.....

Ve dnech 24.3. - 25.3. vystavuje STROOM Dub o. p. s.  své výrobky s velikonoční tématikou v Prachatickém muzeu v Prachaticích.

Pokračovat ve čtení...

Velikonoční výstava v Muzeu české loutky a cirkusu

Ve středu 16. března v 9 hodin jsme spolu s městskou organizací Svazu důchodců Prachatice zahájili vernisáží výstavu výrobků s velikonoční tématikou.

Pokračovat ve čtení...

Setkání rodičů v sociálně terapeutické dílně v Prachaticích

Stejně tak, jako v centru Stroom Dub, proběhlo i v prachatické sociálně terapeutické dílně setkání rodičů klientů, kteří ji navštěvují.

Pokračovat ve čtení...

Stroomáci na Matějské pouti v Praze

Každoročně pořádá Matějská pouť ,,Den pro zdravotně handicepované". Tento den si mohou zdravotně postižení vyzkoušet všechny atrakce zdarma. My jsme tam nemohli chybět.

 

Pokračovat ve čtení...

Človíčkiáda

Domov pro osoby se zdravotním postižením Osek  nás pozval na již druhý ročník turnaje v „ Člověče nezlob se!“.

Pokračovat ve čtení...

Václav Mráz, funkční tréninky a návštěva ve STROOMu Dub o. p. s.

Na středeční odpoledne jsme si domluvili společné setkání s trenérem a zakladatelem funkčních tréninků v Prachaticích, Václavem Mrázem.

Pokračovat ve čtení...

Prodejní výstava výrobků s velkonoční tématikou

V  Muzeu české loutky a cirkusu, které je oddělením Národního muzea v Praze, pořádáme ve spolupráci s městskou organizací Svazu důchodců, ve dnech 16. - 18. března  prodejní výstavu velikonočních výrobků z dílny centra STROOM Dub o.p.s.. Těšíme se na Vaši návštěvu......


Pokračovat ve čtení...

SETKÁNÍ RODIČŮ

V pátek 26.2. proběhlo ve STROOMu setkání rodičů a zákonných zástupců uživatelů sociálních služeb.Pokračovat ve čtení...

MINIPÁRTY Karla Šípa a Josefa Aloise Náhlovského v prachatickém divadle

Ve čtvrtek 25. února  jsme  se  slavnostně oblékli a vyrazili si do prachatického divadla.

Pokračovat ve čtení...

Příprava na jaro u nás již v únoru.


Ve Stroomu v Dubu a Prachaticích je práce v sociálně terapeutických dílnách v plném proudu.

Pokračovat ve čtení...

Masopust 2016

Na včerejší masopustní den, jsme se jeli podívat do Prachatic, tentokrát bez masek. 

Pokračovat ve čtení...

Pojďte s námi !!! Srdečně jste zváni ...

Pojďte se s námi  zúčastnit masopustního průvodu v Prachaticích na náměstí od 10 hodin a odpoledne pořádáme masopustní rej v Dubu........

Pokračovat ve čtení...

Celoroční provoz

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vás informovala o změnách, které se v tomto čase odehrávají v našem Centru  STROOM Dub o.p.s.

 od 1.ledna 2016  byl  týdenní  provoz  rozšířen i na provoz celoroční

Pokračovat ve čtení...

Leden v sociálně terapeutické dílně v Prachaticích

I v novém roce pracujeme stejně pilně jako v loňském

Pokračovat ve čtení...

Splnilo se nám přání.......


V novém roce máme nového kamaráda. Dostali jsme darem morčecí slečnu a pojmenovali jsme ji ROZINKA. Uživatelé v Sociálně terapeutické dílně v Prachaticích si rozdělili povinnosti, které v péči o ROZINKU  nastaly. Podívejte se sami na fotky, jak je krásná a jak jsme si ji oblíbili.


Pokračovat ve čtení...

V novém roce nezahálíme a v sociálně terapeutických dílnách pilně tvoříme.

 Posuďte sami, jak se nám daří 

Pokračovat ve čtení...

Prodloužení doby trvání výstavy v ČAJOVNĚ U HRUŠKY

Fotografická výstava v Čajovně u Hrušky byla prodloužena do 31. ledna 2016

Pokračovat ve čtení...