NASTALO OBDOBÍ ŽNÍ

Vánoce u nás ve Stroomu....

Vážení přátelé a naši příznivci,

dovolte nám se s Vámi v tomto roce rozloučit. Vánoční svátky si užijte v klidu, ve zdraví a v tak pohodové atmosféře, kterou jsme prožili u nás v centru 17.prosince. 

Pokračovat ve čtení...

Prodejní vánoční výstava v Prachatickém muzeu

Každoročně se před Vánocemi konají výstavy a trhy, na kterých můžete nalézt nejrůznější zboží. I v našich dílnách se v tomto období zaměřujeme především na vánoční výrobky. A zatímco hospodyňky pečou cukroví, u nás v pecích se pečou zvonečky, svícny, ozdůbky, zápichy a další krásné vánoční výrobky.

Pokračovat ve čtení...

Paní Zima

Ani sníh, ani mráz nám nezabrání v účasti na každoroční prachatické akci – Příjezdu paní Zimy na Velké náměstí. Pravdou je, že mráz byl letos pořádný a ve stánku jsme onoho 16. prosince opravdu promrzli na kost, rádi jsme se však pochlubili se svými výrobky i návštěvníkům prachatických trhů. Řada z nich si k nám do Dubu již našla cestu, ostatní se mohli pokochat právě na prachatickém náměstí.

Pokračovat ve čtení...

Vánoční večeře

Po vystoupení na rynku (viz článek Zpívání na rynku) čekalo na naše obyvatele příjemné překvapení. Zaměstnanci centra pro ně připravili nefalšovanou vánoční večeři. Již během dne se převlékla naše společenská místnost do slavnostního.

Pokračovat ve čtení...

Zpívání na rynku

K dubským tradicím patří každoroční předvánoční Zpívání na rynku. I letos se ve čtvrtek 20. prosince sešla pod vánočním stromem celá obec, aby si její obyvatelé nejen poslechli koledy v podání dětí ze školy a nového pěveckého sboru, ale i popili svařáček, čaj, poklábosili, pochlubili se vánočními nákupy, probrali nejnovější události.

Pokračovat ve čtení...

Předvánoční Knižní trhy v Městské knihovně Volary

Úžasnou spolupráci navázalo v loňském roce naše centrum s Městskou knihovnou Volary. Již v létě jsme se v jejích prostorách mohli Volarským pochlubit se svými výrobky. Pozváni jsme byli i na předvánoční Knižní trhy, které pořádá knihovna tradičně začátkem adventu. Toto pozvání jsme rádi přijali a udělali jsme dobře. Dokonce si nás opět našli zájemci, kteří se na naše výrobky přišli podívat (a třeba i koupit) již v létě. Zvenku zněly koledy, voněl punč, lidé byli příjemně předvánočně naladěni, naše výrobky měly úspěch.

Pokračovat ve čtení...

Navštívil nás Mikuláš

Stejně jako mnoho jiných domácností, i nás navštívil začátkem prosince Mikuláš. S sebou si samozřejmě přivedl své dva pomocníky – anděla a čerta.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva studentek VOŠ Prachatice

Ve čtvrtek 15. listopadu jsme v našem Centru přivítali milou návštěvu – na exkurzi přijely studentky 1. ročníku VOŠ Prachatice. Naše manažerka Andrea Tajanovská dívky s jejich pedagožkami přivítala a krátce je uvedla do problematiky našeho zařízení – od samého počátku myšlenky na vznik tohoto Centra až po současnou situaci.

Pokračovat ve čtení...

V dílnách mají napilno

dílnách centra žijí zakázkami. Pro textilní dílnu jsme navázali dlouhodobější spolupráci s firmou Elkotex, pro kterou šijeme vybavení do nemocničních zařízení a k tomu jsme dohotovovali sady tkaného prostírání pro obchod „U sv. Jakuba“ v Prachaticích.

Pokračovat ve čtení...

Snažíme se, aby se o nás vědělo

Od 23. července využíváme ochoty a přízně zaměstnankyň Městské knihovny ve Volarech, se kterými jsme navázali spolupráci formou dlouhodobější prodejní výstavy.Takže nejen čtenáři, ale i obyvatelé města či turisté si mohou do prostor volarské knihovny přijít prohlédnout výrobky chráněných dílen a také si některý zakoupit.

Pokračovat ve čtení...

Cesta kolem světa za pět dní

V pondělí 9. července se v centru na osmou hodinu ranní sešlo osmnáct dětí, aby spolu prožily pět prázdninových dní příměstského tábora. Pro ředitelku STROOMu Pavlu Čechovou Švepešovou, psycholožku PaedDr. Dagmar Hrubou a praktikanta, jejich pomocníka Martina Hrubého, nastal nelehký úkol. Zabavit děti ve věku od necelých čtyř do čtrnácti let denně mezi 8:00 a 16:00 hodinou. Táborníci, rozdělení na dvě skupiny, se hned první den „převtělili“ do členů divokých kmenů. Oba kmeny mezi sebou soutěžily a plnily zadané úkoly. Zúčastnění se ani nenadáli a pondělí v centru bylo u konce.

Pokračovat ve čtení...

Velký dík putuje Nadaci ČEZ z Centra STROOM Dub

Za účelem posílení kapacity keramické dílny v Centru STROOM DUB poskytla Nadace ČEZ nadační příspěvek ve výši 150 000 Kč. „Finanční prostředky jsme dostali na základě úspěšné projektové žádosti u Nadace ČEZ. Cílem našeho projektu je rozšířit kapacitu keramické dílny nákupem velkoobjemové keramické pece,“ uvedla Andrea Tajanovská, projektová manažerka Centra STROOM DUB.

Pokračovat ve čtení...

Trhy na Zlaté stezce

Od jara se v dílnách centra pilně připravovali na poslední červnový víkend. Chtěli jsme se v Prachaticích „vytáhnout“ na Slavnostech solné Zlaté stezky. Tradiční oslava, kterou uvedl před sedmnácti lety v život známý režisér Zdeněk Podskalský, se stala vyhlášenou široko daleko. Prachatice se na dva dny vracejí do doby dávno minulé, vožení soli přibližují soumaři z německého Grainetu a průvod měšťanů v dobových kostýmech.

Pokračovat ve čtení...

Veletrh NO

Centrum STROOM DUB se jede představit na Veletrh neziskových organizací, který organizuje Forum 2000. Jedná se jedinečnou jednodenní akci, která od svého vzniku v roce 2000 neustále rozšiřuje svůj rozsah i záběr. Neziskové organizace aktivní ve vzdělávání, dobrovolnictví, oblasti lidských práv, enviromentální problematice nebo jiných oblastech mají možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace.

Pokračovat ve čtení...

Maškarní rej

Jak jsme slíbili, ve čtvrtek 15. února 2007 se sešly dubské děti k maškarnímu skotačení. Vyzdobená jídelna centra se zaplnila důmyslně připravenými maskami. Maškarní rej jak se patří. Díky celému zastupitelstvu Dubu v čele se starostou Antonínem Řádkem jsme dětem mohli připravit i soutěže o ceny. Pro všechny jsme uspořádali například soutěž jak nejrychleji dostat k ústům bonbón na niti. Předškoláci shazovali kuželky míčkem, děti školou povinné měly v hale připraveného opičáka s otevřenou pusou, kam se trefovaly.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva u kolegů

Na pondělí 5. února 2007 se všichni zaměstnanci centra moc těšili. Jeli jsme na výlet.

Naše sociální pracovnice Lída Benešová dostala za úkol vyjednat návštěvu dvou zařízení na Strakonicku. Hned na devátou hodinu jsme byli domluveni v Ústavu sociální péče pro mentálně postiženou mládež Mačkov.Pokračovat ve čtení...

Výstava

Mistři z  chráněných dílen keramická, truhlárna a šicí a rukodílná uspořádali  v tomto týdnu v Centru STROOM Dub přehlídku nejnovějších výrobků. Výrobky si mohli prohlédnout i klienti centra. Na snímku výstavu obdivuje i Lucie Hrudníková.

Pokračovat ve čtení...

První zpráva

Prvním cílem naší činnosti po otevření centra bylo vydání nástěnného kalendáře na rok 2007. Po dvouměsíčním úsilí „spatřilo světlo světa“ tisíc kusů souborů s barevnými fotografiemi klientů denního i týdenního Centra STROOM DUB o.p.s.

Pokračovat ve čtení...

Závěr roku

Závěr roku jsme si nechali na 21.12.2006 jako bonbonek v podobě Dne otevřených dveří Centra STROOM DUB o.p.s. spojený s prodejní výstavou výrobků našich chráněných dílen. Ráno před „otevřením dveří“ si zaměstnanci a klienti centra našli společnou chvilku k vánočnímu posezení při čaji nebo kávě s perníkem. Za doprovodu kytary jsme si zazpívali koledy.

Pokračovat ve čtení...