Módní přehlídka

Příjemným zastavením v předvánočním shonu byla netradiční prodejní módní přehlídka, kdy výrobky centra předváděli sami uživatelé. A tak se z nás během chvilky stali modelky a modelové. Krásné odpoledne jsme strávili v divadelním sále Muzea české loutky a cirkusu. Velké  poděkování patří paní Zdeně Hrůzové, která celou přehlídku moderovala a svým vtipem přispěla nejen ke krásné a srdečné atmosféře, ale i k úspěšnému prodeji výrobků.

Pokračovat ve čtení...

Výstava našich výrobků v zimní zahradě v Prachaticích

První prosincový den byla zahájena v zimní zahradě Nové radnice v Prachaticích výstava našich výrobků. Výstava je průřezem tříleté činnosti našich uživatelů v centru a je koncipována do čtyř ročních období. Můžete zde vidět tkané výrobky,  dřevořezby, výtvory z papíru, keramiku a v neposlední řadě zarámované obrazy, z nichž valnou část nakreslila naše talentovaná uživatelka Marta Hubáčková. I když výstava není prodejná, zájemci o obrazy mají šanci některý získat a to zapsáním částky, kterou jsou ochotný za vybraný obraz dát.

Pokračovat ve čtení...

Setkání bez hranic

Ve středu 25.11.2009 proběhlo v Národním domě v Prachaticích zábavné odpoledne, které STROOM DUB o.p.s. pořádal pro organizace působící v sociální sféře, pod názvem SETKÁNÍ BEZ HRANIC.

Na tuto akci jsme se pečlivě připravovali již několik týdnů předem, zajišťovali jsme sponzory, bez kterých bychom se neobešli, upřesňovali jsme program a jednotlivá soutěžní vystoupení a prezentace zúčastněných organizací.

Pokračovat ve čtení...

Na koncertě The Tap Tap v pražském Rudolfinu

Nezvykle slunný a teplý víkend v polovině listopadu jsme strávili s uživateli v Praze. Do hlavního města jsme nevyrazili jen tak náhodou, ale na koncert skupiny The Tap Tap – skupina studentů se zdravotním postižením z Jedličkova ústavu. Tato vynikající hudební skupina vystoupila v sobotu 14.11. v  Rudolfinu společně s orchestrem Berg, Pražským smíšeným sborem a hosty Bohumilem Kleplem, Tomášem Hanákem, Davidem Kollerem, Matějem Ruppertem, Kamilem Střihavkou a Vladimírem Mertou.

Pokračovat ve čtení...

Pátek třináctého

Pozor, pátek a ještě 13., raději zůstaňte doma a nic nedělejte, protože v tento den se prý lepí smůla na paty. Našeho Centra STROOM DUB se to ale netýká. My jsem v práci byli a ještě jsme vyrazili k našim zahraničním sousedům do Freyungu. Místní organizace zdravotně postižených pořádala setkání, kterého jsme se aktivně zúčastnili.

Pokračovat ve čtení...

Na návštěvě v MC Dupy Dub

 květnu se naši uživatelé zúčastnili výtvarné soutěže Naše náves. Kdo chtěl mohl výtvarně ztvárnit svoji představu o tom jak by měla vypadat dubská náves. Dílka byla potom následně vystavena v Mateřském a komunitním centru Dupy Dub. Zde každý návštěvník ohodnotil, které vyobrazení dubské návsi se mu líbí nejvíce. Dva z našich uživatelů se umístili na prvních místech, a tak jsme 16. října vyrazili na předání cen a strávili v MC Dupy Dub příjemné podzimní odpoledne.

Pokračovat ve čtení...

Výstava píseckého Horizontu

Občanské sdružení Horizont představilo v listopadu výstavu pracích osob s mentálním postižením s názvem „Slunce svítí všem“ v písecké Sladovně.

Rádi jsme přijali pozvánku na vernisáž, která čarovala barvami výtvarných pracích, ale také ukázkami keramických výrobků. Pro některé z nás byla výstava inspirací, pro jiné motivací, ale pro všechny bezesporu milým setkáním s kamarády. Ten den nešlo Slunce spát…

Pokračovat ve čtení...

Měsíc pro neziskový sektor v Prachaticích

Měsíc říjen byl šancí pro neziskové organizace, které se mohli prezentovat v rámci výstavy. Na každý den byl připraven zajímavý program.

Pokračovat ve čtení...

STROOMáci a Dívka Šumavy 2009

V pořadí již čtvrtý ročník soutěže krásy, který letos 3. října proběhl ve Vimperku, zpestřili svým vystoupením uživatelé STROOMu. Zazpívali dohromady tři písně za doprovodu harmoniky a přednesli přísloví o ženách.

Pokračovat ve čtení...

Provizorní pingpongový stůl

S přicházejícím podzimem přišla i otázka jaké další vyžití najít pro nadcházející dny, kdy se brzy stmívá. 

Pokračovat ve čtení...

Slavili jsme třetí výročí

Uživatelé a zaměstnanci Stroomu Dub si v pátek 11. září společně připomněli již třetí výročí zahájení provozu Centra sociálních služeb. K této příležitosti byla také připravena výstava, která je průřezem dění mapující právě celé tři roky.

Pokračovat ve čtení...

3 v 1

2. září jsme vyrazili již na tradiční zářijovou akci v areálu Domu dětí a mládeže v Prachaticích. Paní místostarosta Hana Rabenhauptová tuto akci výstižně označila 3 v 1, protože středeční odpoledne patřilo Běhu pro zdravíRodinným sportovním hrám a Dnu se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

Pokračovat ve čtení...

Na Huláku

V druhé polovině srpna jsme využili toho, že je stále krásné letní počasí a vyrazili třikrát do Prachatic na venkovní bazén Hulák.

Pokračovat ve čtení...

Pletení z pedigu v Kamenné u Všechlap

V týdnu od 3. do 7. srpna jsme každý den jezdili k jednomu z našich uživatelů na statek do Kamenné u Všechlap a učili se zde plést z pedigu různé pěkné věcičky.

Pokračovat ve čtení...

Letní grilování na našem dvorku

Bohužel k naší budově nepřiléhá žádná zahrada, ale pouze malý plácek s trochou zeleně. My jsme ovšem skromní, a tak i na malé ploše si dokážeme užít spoustu zábavy.

Pokračovat ve čtení...

Slunné odpoledne u ředitelky Pavly

Posezení na zahradě, opékání buřtů a koupání v bazénu, tak tahle lákavá nabídka od ředitelky Pavly se nedala odmítnout a my 29. července vyjeli k ní domů. 

Pokračovat ve čtení...

Na návštěvě u "sousedů"

Na začátku letních prázdnin jsme navštívili město Strakonice, které se našim cestám doposud vyhýbalo. A protože nejsme leniví a máme rádi dobrodružství, nechali jsme naše svozové autíčko odpočívat a zvolili jsme cestu autobusem. 

Pokračovat ve čtení...

Indiánské dny s POHODOU

Letos jsme se poprvé zúčastnili indiánských dnů, tedy táboru, který pořádá příspěvková organizace Domov Pohoda.


Pokračovat ve čtení...

STROOMáci na Lipně

Termín od 22. do 26. června patřil dlouho plánovanému týdennímu pobytu na Lipně. Někteří z nás se vydali k Lipnu po vlastní ose, ostatní se v pondělí ráno seskupili před budovou Centra STROOM DUB a odtud jsme se plni očekávání vydali k našemu cíli – tábor u Nové Pece.

Pokračovat ve čtení...

Plzeňská Zoo

3. června jsme uskutečnili dlouho plánovaný výlet do plzeňské ZOO. Vzhledem k tomu, že bychom se všichni do našeho auta nevešli, rozhodli jsme se, že objednáme celý autobus.

Pokračovat ve čtení...

Cesta na Libín

V květnu nám přálo krásné počasí a my jsme tak mohli uskutečnit dlouho plánovaný výlet na rozhlednu. Na Libíně jsme se prošli pravým šumavským lesem a prohlédli lanový park, který je nově otevřen. Pak už jen zbývalo „vydrápat“ se na rozhlednu o 138 schodech.

Pokračovat ve čtení...

Den otevřených dveří pro starosty

Stejně jako loni jsme i letos pořádali v centru STROOM DUB den otevřených dveří pro starosty měst, městysů a obcí. Tentokráte k nám zavítali: paní místostarostka Prachatic, starosta Vimperku, starostky Babic, Bušanovic a Lažišť, starostové Husince a Hracholusk a samozřejmě pan starosta městyse Dub. 

Pokračovat ve čtení...

Výlet do německého Waldkirchenu

Byl deštivý den, pátý máj, a my „stromáci“ jsme se spolu s vimperským Svazem tělesně postižených vypravili do německého aquaparku „Karoli Badpark“. Ráno jsme si museli sice  přivstat, což mohlo ohrozit náladu některých spánkových vytrvalců, ovšem naštěstí se tak  nestalo.

Pokračovat ve čtení...

Domov sv. Anežky ve STROOMu

Tak, jako jsme my, před vánočními svátky navštívili Domov sv. Anežky, přijeli se zaměstnanci a uživatelé z Anežky podívat za námi. A tak jsme si prošli celý dům – návštěva viděla nejenom společenské prostory, ale i dílny a někteří uživatelé se pochlubili i svým pokojem.

Pokračovat ve čtení...

Na návštěvě Nazaretu

V loňském roce nás navštívili uživatelé a zaměstnanci z Nazaretu – střediska diakonie a misie církve československé husitské a na oplátku nás pozvali k nim do Borovan. Pozvání jsme s radostí přijali a letos v posledním dubnovém týdnu do Borovan vyjeli.

Pokračovat ve čtení...

Den Země v Prachaticích

Ve čtvrtek 23.4.2009 proběhlo v Městském divadle v Prachaticích vystoupení dětí z centra Jogy v denním životě ke dni země. Vystoupením provázela publikum vedoucí centra Věra- Síta Rojová, která celé vystoupení s dětmi nacvičila.

Pokračovat ve čtení...

My a Dubské ratolesti

Každý čtvrtek se prostory jídelny našeho centra rozeznějí lidovými písněmi – schází se zde pod vedením Martiny Zíkové členové sboru Dubské ratolesti. Sbor vznikl díky mateřskému centru Dupy Dub. Sbor může navštěvovat kdokoli kdo rád zpívá, věková hranice není nijak omezena, a tak tu můžeme najít kojence se svými maminkami, ale i ženy v důchodovém věku.

Pokračovat ve čtení...

Vernisáž v Prachatickém muzeu

V Prachatickém muzeu proběhla 7. dubna vernisáž našich výrobků. Do Prachatic jsem vyrazili o něco dříve, abychom stihli navštívit výstavu s velikonočními výrobky, kde jsme nabrali inspiraci na velikonoční tvoření do dalších let.

Pokračovat ve čtení...

Prezentace neziskových organizací ve Vimperku

Již druhým rokem jsme měli možnost účastnit se prezentace neziskových organizací, které pomáhají lidem se zdravotním postižením a seniorům. V sále kulturního vimperského střediska se vedle našeho STROOMu prezentovalo dalších dvanáct organizací.

Pokračovat ve čtení...

A zase bylo veselo…

Každou středu přijíždí do našeho zařízení parta výborných lidiček z Vimperku. Naše poslední společné setkání bylo výjimečné už tím, že Štěpán měl narozeniny. A tak začalo chystání na oslavu. Společně si Štěpán, Lucka a Láďa chystali občerstvení na narozeninové odpoledne. 

Pokračovat ve čtení...

Benefiční koncert pro STROOM

4. března naše zařízení navštívilo zhruba 70 seniorů z Prachatic. A co se u nás dělo? Díky dobré spolupráci s prachatickými důchodci se můžeme pochlubit benefičním koncertem. Vystoupili nejen naši uživatelé, ale i pěvecký sbor důchodců Radostné přátelství. 

Pokračovat ve čtení...

Relaxace v solné jeskyni

Údajně se jedna procedura v solné jeskyni svými blahodárnými vlivy vyrovná 2 dnům stráveným u moře. Řekli jsme si, že když se nám v posledních měsících dostává minimum slunečních paprsků, dodáme tělu alespoň mořské klima pomocí léčebné a relaxační metody zvané haloterapie.

Pokračovat ve čtení...

Zamilovaní ve Stroomě

Poslední dny se ukázalo, že na jaro si ještě nějaký pátek počkáme, a tak než čekat na květnatý měsíc, kdy je lásky čas, jsme pod heslem „lásky není nikdy dost“ oslavili sv. Valentýna. 

Pokračovat ve čtení...

Zdravé večeře

Do nového roku jsme si dali předsevzetí, že zařadíme do našich jídelníčků více zeleniny, ovoce a ostatních zdravých potravin. Dvakrát v týdnu si uživatelé připravují sami svačinu a jednou do měsíce společně vaříme zdravou večeři.

Pokračovat ve čtení...

Pohádka nepohádka

Studenti Akademie sociálního umění Tábor sehráli ve Volyni 9. ledna v dopoledních hodinách krásné představení s názvem Kejklířská pohádka od Michaela Endeho, kde jsme nemohli chybět. Děj hry Kejklířská pohádka se odehrává v současnosti.

Pokračovat ve čtení...