Štědrovečerní večeře ve STROOMu

V úterý 21.12 proběhla již tradiční slavnostní večeře u nás v Centru. A aby všechno bylo tak, jak má, je důležité již pár dní předem obstarat vše potřebné. Každý měl plné ruce práce. Někdo pekl cukroví, jiný zdobil vánoční stromeček, vyráběl a balil dárky... V den D jsme měli vše řádně přichystáno a mohli se těšit, zda nám Ježíšek něco přinese. A abychom si zkrátili dlouhou chvíli, vydali jsme se na zámek. Zde jsme se setkali s ostatními obyvateli Dubu a společně jsme si užívali tu správnou vánoční atmosféru.

Pokračovat ve čtení...

Módní přehlídka - 8.12.2010

Návštěva knihovny v Prachaticích

Protože máme v našem Centru hodně šikovných "reportérů", rozhodli jsme se, že některé z našich akcí Vám přiblížíme jejich očima.

Článek z návštěvy napsala uživatelka Centra STROOM Dub o.p.s. Eva Kordíková

Přijeli jsme do Prachatic, do knihovny, 10. listopadu. 

Pokračovat ve čtení...

Návštěva Domova sv. Anežky v Týně nad Vltavou

Protože máme v našem Centru hodně šikovných "reportérů", rozhodli jsme se, že některé z našich akcí Vám přiblížíme jejich očima.

Článek z návštěvy napsala uživatelka Centra STROOM Dub o.p.s. Eva Kordíková

Přijeli jsme do Týna nad Vltavou. Nejkrásnější byla keramika, ale nejvíce mě zaujalo tkaní koberců. 

Pokračovat ve čtení...

Setkání bez hranic - 10.11.2010

Setkání ve Freyungu

Na základě rozhodnutí výběrové komise Společnost tří zemí získala Městská knihovna Prachatice finanční částku na příhraniční projekt Setkání bez hranic. A právě v rámci tohoto projektu jsme se 12. října odpoledne setkali v Kreisbibliothek Freyung s klienty sociálního zařízení pana Spitalera z Ringelei. Paní knihovnice pro nás připravily spoustu soutěží, zatancovali jsme si a nakonec si také zazpívali při harmonice. Domů jsme se vraceli unavení, ale s dobrou náladou.

Pokračovat ve čtení...

Napsali o nás - 6.10.2010

Koncert Karla Gotta

14.9.2010 se uskutečnil v Prachaticích benefiční koncert Karla Gotta pro Hospic sv. Jana Neumanna. Díky naší paní ředitelce, která přispěla hospicu finanční částkou, mohli se tři uživatelé zúčastnit koncertu. Výběr nebyl jednoduchý, ale nakonec jsme tři největší fanynky Karla Gotta vybrali. A protože víme, že Karel Gott nejen zpívá, ale i maluje, rozhodli jsme se, že mu věnujeme jeden z obrazů, který malovala naše uživatelka Marta Hubáčková. Koncert byl opravdu úžasný.

Pokračovat ve čtení...

Den bez bariér v Českém Krumlově

V sobotu 11.9. jsme si udělali výlet do Českého Krumlova, kde se konal Den bez bariér. Měli jsme naplánovanou prohlídku zámku, která byla velmi zajímavá a našli jsme si čas i na procházku parkem. Po výborném obědě jsme ještě stihli plavbu po Vltavě na voru. Ta byla při sjezdu jezů i trochu dobrodružná, ale dojeli jsme v pořádku a bohatší o znalosti historie Českého Krumlova. Počasí nám velmi přálo, a tak se nám ani nechtělo domů.

Pokračovat ve čtení...

Jak jsme otevřeli krámek

Budeme mít krámek! Tak s touhle novinkou nás zhruba před měsícem překvapila naše paní ředitelka. Netrvalo dlouho, a ve Stroomu se začalo natírat, vyrábět, malovat, zařizovat, převážet i navážet. Zkrátka, každý měl napilno. A jak se říká: „Komu se nelení, tomu se zelení, “ tak i nám se zazelenalo. A to ve středu 22.9., kdy jsme slavnostně přestříhávali pásku na našem novém obchůdku v Nýrsku. 

Pokračovat ve čtení...

Lipno 2010

V letošním roce jsme již po druhé strávili příjemný týden na letním táboře na Lipně. Letos jsme tábor pojali v duchu pirátů z Karibiku. A tak na nás čekalo nejedno dobrodružství plné překvapení i nebezpečných úkolů, se kterými jsme se ovšem poprali velice statečně.

Začátkem týdne jsme si vyzkoušeli, jak jsme na tom se zručností a pozorností. Zahráli jsme si obří pexeso, přeskakovali jsme přes balíky sena, zahráli si horkou bramboru a na závěr přišlo na řadu i přetahování lanem.

Pokračovat ve čtení...

Výlet na Helfenburk

Ve čtvrtek 5.8. jsme se vydali pokořit nedaleký hrad Helfenburg. Ačkoliv je tahle zřícenina kousek od Dubu jsou mezi námi tací, kteří tam ještě nebyli a to se muselo napravit. Celý areál bývalého hradu jsme opravdu důkladně prozkoumali.Vystoupali na jednu z věží, která slouží jako rozhledna, abychom se podívali po okolí a na úplný závěr jsme si z vlastnoručně nasbíraného dříví udělali oheň a na něm jsme si opekli buřty. Z tajemného hradu se nám ani nechtělo zpátky domů, takže je možné, že se tam brzy vrátíme.

Pokračovat ve čtení...

Výlet do ZOO - Hluboká nad Vltavou

Když konečně trochu ustala úmorná vedra naplánovali jsme si společně výlet za zvířátky do ZOO Ohrada. Hned u vstupu nás uvítali naši oblíbení klokani a pak už jsme postupovali pečlivě ve směru prohlídky, abychom žádné zvíře nevynechali. Povedlo se nám stihnout i krmení vyder, které bylo velmi zajímavé. Z fotografií je patrné, že se nám v ZOO opravdu líbilo a určitě to nebyla návštěva poslední.

Pokračovat ve čtení...

Napsali o nás - 7.6.2010

Návštěva ze ZOO

Na čtvrtek 20. května jsme se opravdu těšili. Čekali jsme totiž návštěvu ze zoologické zahrady Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Již několik dní předem jsme společně tipovali, jaká zvířátka nám přivezou ukázat.

A byli jsme opravdu překvapení, mohli jsme si pohladit živou fretku, morče, želvu a dokonce i hada. Někteří z nás byly tak odvážní, že se nebáli dát si hada za krk

Pokračovat ve čtení...

Vystoupení v DOMOVě seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích

Na 1. června jsme dostali pozvání na vystoupení v Domově seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích. Během minulého měsíce jsme pilně trénovali nové vystoupení a právě tady jsme měli premiéru. Nacvičili jsme „ hranou písničku“ Štěně od Jana Wericha a podle potlesku usuzujeme, že se líbila. Odpoledne jsme příjemně zakončili v cukrárně zmrzlinovým pohárem, který jsme si opravdu zasloužili.

Pokračovat ve čtení...

Míčové hry na Javorníku

18. května jsme se vydali do nedalekého Javorníka na míčové hry. Této akce se zúčastnilo celkem šest družstev. Soupeřili jsme mezi spolu v šesti různých disciplínách. Poprali jsme se s driblinkem, slalomem, střelbou na branku, hodem na koš a pro nás téměř novou hrou – přehazovanou. Je pravda, že počasí nám moc nepřálo. Pršelo a byla pěkná zima. My jsme se ale nezalekli a bojovali jsme jako lvi. A výsledek? Odvezli jsme si krásné třetí místo.

Pokračovat ve čtení...

Setkání seniorů ve STROOMu- 20.5. 2010

Kuličkiáda

Již na začátku dubna jsme si společně naplánovali, že uspořádáme turnaj ve cvrnkání kuliček. A protože rádi pracujeme s hlínou, rozhodli jsme se, že si kuličky i sami vyrobíme. Takže jsme několik dní pilně kouleli, abychom měli kuliček opravdu dost. Po několika dnech, kdy kuličky vyschly, jsme je namalovali barvami, každý tak, jak se mu líbilo.  Pak už jsme jen čekali na příznivé počasí a vyrazili na dvorek našeho Centra.

Pokračovat ve čtení...

Panenky pro UNICEF

Protože sami dobře víme, jak je těžké sehnat finanční prostředky na provoz např. podobného zařízení jako je to naše, jsme vždy velmi vděční lidem, kteří nás podporují.

Proto jsme uvítali možnost, že i my můžeme být užiteční a pomoci dětem až v daleké Africe.

Pokračovat ve čtení...

Rozhovor s paní ředitelkou

Listy Prachaticka 12.5.2010

Pokračovat ve čtení...

Jak jsme začali zdravěji žít

Konečně jsme se po dlouhé zimě dočkali prvních jarních paprsků a s úlevou shodili své zimní kabáty a bundy. Ale jaké nás to čekalo nemilé překvapení, když jsme zjistili, že máme to nějaké kilčo navíc. Rozhodli jsme se tedy, že s přebytečnými kily zatočíme a zároveň uděláme něco pro své zdraví. Tím, že nosíme přebytečnou zátěž, namáháme své klouby i záda a hůře se nám i chodí. Pustili jsme se tedy do jarní očisty těla spojenou s redukcí váhy. Zamysleli jsme se, co můžeme pro své zdraví udělat a začali jsme pěkně od podlahy. 

Pokračovat ve čtení...

Jak jsme oslavili den Země u nás

Po dlouhém bádání a přemýšlení jsme se rozhodli oslavit den Země, který připadnul na čtvrtek 22.4., písničkou.A protože nejsme žádní troškaři, vysypali jsme jich z rukávu hned několik.Společně s ostatními členy Dubských ratolestí jsme se vydali do Husince, kde na nás čekala naše sbormistryně společně s místním pěveckým sborem Husinecká housata.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva v knihovně v Prachaticích

Ve středu 14.4. jsme navštívili knihovnu v Prachaticích, kde nás čekal zajímavý program. Nejprve jsme si prohlédli výstavku fotografií zvířat ze ZOO Ohrada v Hluboké n./Vltavou a poté nás již čekal největší zážitek – živý had, přesněji krajta královská. Nejprve jsme si povídali o tom, kde žije, čím se živí a pak jsme si mohli na krajtu i sáhnou. Skoro všichni z nás překonali počáteční strach a dokázali to. Poté následovalo vyprávění o moři a na moře jsme si také zahráli.

Pokračovat ve čtení...

Praktikantky ve STROOMU

Osmého března jsme zahájily třítýdenní praxi v Centru sociálních služeb STROOM DUB o. p. s. S cílovou skupinou jsme dosud neměly žádné zkušenosti a tak jsme měly obavy, jestli zde obstojíme. Při milém přivítání klienty i personálem se ale naše obavy rozplynuly. Po seznámení jsme se zapojily do činnosti na sociálně terapeutické dílně. V centru jsem působily jako osobní asistentky a ve zbylém čase jsme se podílely na aktivizaci klientů.

Pokračovat ve čtení...

Prodejní výstava výrobků v knihovně Volary - od 26.3. do 9.4.

Ve dnech 26.3. až 9.3. proběhla již pravidelná prodejní výstava našich výrobků v prostorách volarské knihovny. Návštěvníci měli možnost zakoupit si především zahradní keramiku, velikonoční zboží, ale také polštáře, tkané koberce a kabelky. Velmi děkujeme všem, kteří se starali o prodej a věříme, že těm, kteří si zde něco vybrali, dělají tyto věci velkou radost.

Pokračovat ve čtení...

Setkání neziskových organizací

Na každoročním setkání neziskových organizacích ve Vimperku dne 1.4.2010 jsme měli možnost ukázat, co zajímavého a pěkného jsme vyrobili v našich dílnách, ale hlavně mělo premiéru naše taneční vystoupení. Nácviku jsme věnovali pod vedením naší paní ředitelky Pavly Čechové - Švepešové od začátku roku hodně času. Na pódium jsme nastupovali s velkou trémou a na videu můžete sami posoudit, jak se nám to povedlo. 

Pokračovat ve čtení...

Vystoupení kouzelníka

V úterý 9.3. jsme byli pozváni na vystoupení kouzelníka, které se konalo v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích. Toto představení pro nás bylo uspořádáno jako benefiční, a proto bychom rádi ještě jednou poděkovali paní ředitelce Muzea loutek Mgr. Haně Matochové za opravdu kouzelné odpoledne.

Pokračovat ve čtení...

Beseda o myslivosti a přírodě 4.3.2010

Jako hlavní téma měsíce března jsme si zvolili přírodu. Proto jsme uvítali možnost dozvědět se něco nového o práci myslivců a o lesní zvěři. Přednášku pro nás připravil pan Václav Vítek, člen Mysliveckého sdružení Libín Prachatice. Beseda byla velmi zajímavá, dokonce jsme si mohli prohlédnout lovecké trofeje, kožešiny a loveckou pušku. Dostali jsme odpovědi na všechny naše všetečné otázky a po téměř dvou hodinách jsme se rozloučili se slibem, že budeme na zvířata v lese pamatovat při našich vycházkách a budeme se v lese správně chovat.

Pokračovat ve čtení...

Stavění sněhuláků

10.2.2010 Letošní zima byla opravdu bohatá na sníh, proto jsme se jednoho zimního dne rozhodli, že si postavíme sněhuláky. Předem jsme si připravili mrkve na nosy a kyblíky na čepice. Pak už jsme jen venku poctivě kouleli a slepovali sněhuláky. Na obrázcích se můžete podívat, jak se nám to povedlo.

Pokračovat ve čtení...

Koupání ve Waldkirchenu

25.1.2010 a 23.2.2010 Protože se nám letošní zima zdála již opravdu hodně dlouhá, naplánovali jsme si výlet do nedalekého Waldkirchenu. Zde se nachází nám dobře známý park Bad Karoli s bazény, vířivkami a saunami. První návštěva se uskutečnila 25.1.2010 a protože se nám tam opravdu líbilo další koupání jsme si naplánovali již za měsíc (23.2.2010).

Pokračovat ve čtení...