Navštívil nás Ježíšek

Kdo by se netěšil na Vánoce. My jsme se tedy těšili hodně a tak jsme si ho udělali už 19. 12. 2013. Zdobení stromečku a zpívání vánočních koled na návsi, se kterým nám pomohly děti z místní základní školy. Pak už jsme šli do jídelny, kde nás čekal krásně nazdobený a dobrotami přetékající štědrovečerní stůl. 

Pokračovat ve čtení...

Pečeme na Vánoce

Vánoce se blíží a my se na ně již velmi těšíme. Povídáme si o různých vánočních zvycích a tradicích, zpíváme si koledy… ale i pečeme… Kdo už někdy pekl vánoční cukroví provoněné vanilkou a citronovou kůrou, ten si jistě dokáže představit, jaká nepřekonatelná a vánoční vůně se rozlila naší budovou. Již minulý týden jsme si napekli některé druhy vánočního cukroví.

Pokračovat ve čtení...

Pečení perníčků

Perníčky jsou často jedno z prvních druhů vánočního cukroví, které nám na Vánoce provoní domov, neboť jejich příprava je trochu náročnější. A tak jsme se začátkem prosince v prachatické dílně, pustili společně do pečení a zdobení s žáky ZŠ Zlatá stezka. A jestli nám chutnali? Tak se podívejte a posuďte, jestli se nám to povedlo.

Pokračovat ve čtení...

Čertovský rej

Když se řekne Mikuláš, všichni si vybaví podvečer 5. prosince plný čertů, Mikulášů a andělů. I my jsme se na tento den zodpovědně připravili a masky si zčásti sami vyrobili. Pocestným, ve školách, ale i na úřadech jsme rozdávali vánoční přání a za  píseň   či   básničku jsme darovali sladkosti. I sám náčelník městské policie nám zarecitoval básničku.

Pokračovat ve čtení...

Naše první plavecké závody

Letošní plavecký výcvik jsme zúročili prvotní účastí na plaveckých závodech ve Strakonicích, které pořádal  Denní stacionář pro mentálně postižené děti a mládež Strakonice.

Hurá, měli jsme velikou radost!

Pokračovat ve čtení...

Den zdravotně postižených v Prachaticích

Příjemně prožité odpoledne jsme strávili v Městském divadle v Prachaticích, kde se setkali lidé s různým zdravotním handicapem, ale i zajímaví hosté.  Z bohatého programu nás ale nejvíce oslovil koncert českobudějovického nevidomého zpěváka Radka Žaluda a též nevidomého Mária Banga z Bratislavy.Více  dozvíte na: http://www.prachatice.eu/den-zdravotne-postizenych-v-divadle-na-vybornou

Pokračovat ve čtení...

Milá návštěva ve STROOMu

Dubské děti ze ZŠ přišli k nám do centra na vánoční návštěvu spojenou s tvořivou dílnou. Společnými silami  jsme si vyrobili  drobné dárky s vánoční tématikou.  Společná práce nám šla od ruky a  z kusu keramické hlíny dokázaly děti vykouzlit různé symboly vánoc. Když jsme měli hotovo, u společného čaje jsme si zazpívali koledy a popřáli si příjemně prožitý adventní čas.

Pokračovat ve čtení...

Cvičíme powerjogu

Začátkem podzimních měsíců jsme u nás v Dubu začali cvičit powerjogu. Cvičení je pro nás velice těžké a některé cviky, nebo-li pozice, nám ještě nejdou. Ve cvičení jsme teprve začátečníci, ale teď už víme, že bychom se rádi chtěli naučit třeba ,,Pozdrav slunci´´ nebo některou z rovnovážných pozic.

Pokračovat ve čtení...

Setkání bez hranic 2013

Rok se s rokem sešel a my, STROOM Dub o. p. s, jsme pořádali již 5. ročník SETKÁNÍ BEZ HRANIC.  Tentokrát se zábavné středeční odpoledne 13. listopadu neslo v pohádkovém stylu. Celým programem nás prováděla sama víla Pohádka a nechyběl zde ani Večerníček, který přijel na koloběžce.  

Pokračovat ve čtení...

Jak se připravujeme na již tradiční Setkání bez hranic

Blíží se již pátý roční tradičního Setkání bez hranic. A jestli se už těšíme? Určitě a strašně moc…

Bylo nebylo, žil jednou jeden a jednou jedna…. a žili spolu šťastně až do konce svých dní… Tak takhle nějak začíná skoro každá pohádka. 

Pokračovat ve čtení...

Nové schody na dvorku

Konečně jsme se dočkali nových schodů na našem malém dvorku. A za to vše děkujeme panu starostovi Novákovi z Městyse Dub. Po jejich dokončení jsme ještě udělali malé terénní úpravy, které se týkaly osázením malého svahu námi zakoupenými dřevinami. Ještě jednou velký dík.

Pokračovat ve čtení...

Výroba papírových zápichů v prachatické dílně

Tento podzimní, říjnový měsíc nás navštívily děti a paní učitelka z Praktické školy Prachatic.  Po vzájemném seznámení u dobrého čaje jsme se společně pustili do práce. Děti si vytvořily papírový zápich – VESELÝ KLAUN, který si odnesly domů třeba pro maminku nebo jen tak si ozdobí okenní parapet v pokojíčku. 

Pokračovat ve čtení...

Opět zpíváme dětem

Nedávno jsme vás zde informovali o návštěvě jedné mateřské školy v Prachaticích. Vzpomínáte? A v úterý jsme navštívili družinu místní základní školy. Připravili jsme si pro děti několik písniček a nacvičili jsme i loutkové divadlo - moderní pohádku o princezně, která se chtěla vdávat. Na oplátku a jako překvapení si pro nás děti připravily jednu lidovou písničku, na kterou je skvěle doprovázela jedna slečna na kytaru.

Pokračovat ve čtení...

Člověče, nezlob se

Kdo by neznal jednu z nejznámějších deskových her a kdo může říct , že ho vždy nechá klidným a aspoň trochu se nerozzlobí. Tak schválně vezměte kostku a pojďte si zahrát.

Tak takhle nějak jsme pojali páteční den 11.10. v prachatických dílnách, kde jsme si tuto oblíbenou hru zahráli.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva seniorů

Druhé říjnové úterý nás poctili svou návštěvou obyvatelé Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích. Naše paní ředitelka se celé skupinky důchodců srdečně ujala a ukázala jim naše nové prostory v Krámku a poté jsme společně usedli ke kávě a povídali si o životních zkušenostech a zážitcích. Bylo to opravdu příjemné posezení a doufáme, že k nám zase brzy přijedou na návštěvu.

Pokračovat ve čtení...

Týden sociálních služeb

V Zimní zahradě Nové radnice v Prachaticích od 1. 10. do 31. 10. 2013 se prezentuje několik neziskových organizací v rámci Měsíce pro neziskový sektor v Prachaticích a Týdne sociálních služeb v ČR včetně našeho zařízení. Každá organizace se měla možnost zde prezentovat. Ve veřejném hlasování v těchto prezentacích naše zařízení získalo krásné 3. místo.

Pokračovat ve čtení...

Seniorský bál

Město Prachatice ve spolupráci s Radou seniorů připravili již 2. Seniorský bál. Tento den patřil nejen prachatickým seniorům, ale i seniorům z nedalekého okolí. O zábavu se postarala známá kapela Doubravanka a vystoupil zde i zpěvák Richard Adam. Druhý Seniorský bál v Prachaticích přinesl po loňské premiéře i letos výbornou zábavu.

Pokračovat ve čtení...

První velké zprávy z prachatické dílny

Určitě všichni, kteří si čtete naše stránky nebo máte jiné informace z různých medií, víte, že jsme od 1. září 2013 rozšířili terapeutické dílny v Prachaticích. A proto vám píšeme první velkou zprávu, co se za tento měsíc stalo v našich útulných dílnách a Krámku. 

Pokračovat ve čtení...

Zpívali jsme dětem

V pátek  v dopoledních hodinách jsme navštívili MŠ Zahradní v Prachaticích. Připravili jsme si pro děti několik písniček, a dvě pohádky. Jednu – Perníkovou chaloupku zpívanou, a druhou - Jak se princezna vdala, loutkovou. Společně s dětmi jsme pak strávili příjemné dopoledne v jednotlivých třídách, vytvořili si podzimní obrázek a také poznali, co děti ve školce dělají, jak cvičí a hrají si.

Pokračovat ve čtení...

Vařili jsme marmeládu

Při odpoledních procházkách jsme si nejedenkrát nasbírali jablka či mirabelky. Společnými silami si i upekli námi zamilovaný štrůdl. A teď, kdy je venku deštivo, máme čas na to, abychom spotřebovali i mirabelky, které jsme prozatím nechali zamrazit. A co že jsme z nich vařili? Marmeládu. Snad se nám i povedla, určitě bude chutnat jak na vánočním cukroví, tak třeba na namazaném chlebu s máslem.

Pokračovat ve čtení...

Vyrábíme papírové krabičky

Společnými silami jsme si vyzkoušeli vyrobit papírové krabičky. Výroba takové krabičky není jednoduchá. Nejprve jsme museli vybarvit všechny strany, a poté dále nalepit dřevěná kolečka tak, aby byly těsně vedle sebe. A když jsme tento postup zvládli a vše slepili tak, jak jsme měli, vznikla nám malá krásná pravidelná krabička.

Pokračovat ve čtení...

Den branné přípravy

Po chladném víkendu jsme se těšili na příjezd do našeho centra. Přijali  jsme  totiž pozvání na Den branné přípravy, kterou pořádal u příležitosti Světového dne první pomoci  Oblastní spolek Českého červeného kříže ve spolupráci se Zdravým městem Prachatice. 

Pokračovat ve čtení...

Nabídka sociální služby i v Prachaticích

Ve dnech 2. – 13. září jste mohli  v Zimní zahradě MěÚ Prachatice zhlédnout díla výtvarné soutěže s názvem Šťastné stáří očima prachatických dětí, jehož vyhlašovatelem byla APSS v ČR. Vyhodnocení místního kola této  celorepublikové soutěže proběhlo 12. 9. 2013 v 9.30 hodin v prostorách Zimní zahrady MěÚ. 

Pokračovat ve čtení...

Tradiční návštěva

Rok uplynul a my opět přijali pozvání na návštěvu k naší paní ředitelce. Tentokrát nás ale bylo více, než v loňském roce. O září máme zase nové kamarády. Někteří jsme se s nimi již znali, ostatní se snimi teprve seznámili. A jak se jmenují? Alena, Pavel a Marián. Počasí nám přálo, ale přesto, že svítilo slunce, jsme pocítili, že se začíná již blížit podzim.

Pokračovat ve čtení...

Máme novou klubovnu

Začátek září byl i pro nás něčím novým, něčím začínajícím. Ve druhém patře našeho centra jsme si začali společnými silami připravovat novou klubovnu. Podařilo se a my máme zase jinou možnost, kde trávit volný čas. A protože jsme se domluvili, my, kteří sdílíme pokoje ve druhém patře,  že bychom si připravovali snídaně sami, společně s klubovnou vznikla i nová kuchyňka.

Pokračovat ve čtení...

Sběr přírodního materiálu

Tak jako každý rok i letos jsme začali sbírat poklady z naší přírody. Různé plody listnatých stromů, větvičky či některé druhy lučních trav k  výzdobě našeho centra. Všichni se již těšíme na nové a zajímavé výrobky z tohoto materiálu, které určitě brzy společně vytvoří naše ruce.

Pokračovat ve čtení...

Letní grilování

K létu neodmyslitelně patří dovolená, slunce, koupání ale také společné posezení s přáteli. A to platí i u nás ve Stroomu. Užili jsme si nejednou táborák, opečené buřty, ale i tu správnou grilovačku. Šťavnaté kuřecí maso z grilu opravdu nemělo chybu! Nechyběla ani skvělá hudba a k ní taneček. Pokaždé jsme si to užili se vší parádou.

Pokračovat ve čtení...

Ani horké dny nás nezastavily před výletem

Stalo se již tradicí, že  o  letních prázdninách vyrážíme do zoologické zahrady Ohrada. I když jsme se dlouho rozmýšleli, zda v letošním tropickém počasí pojedeme, nakonec jsme se rozhodli správně, protože výlet stál za to.  V ZOO jsme si prohlédli všechny otevřené pavilony a po tříhodinové prohlídce a obědě jsme si prošli zámek a zámecké zahrady Hluboké nad Vltavou osázené kvetoucími růžemi.

Pokračovat ve čtení...

Výlet na zámek Kratochvíle

Prázdninové  počasí   přeje  výletům.   Proto   i  my  jsme  si  opět  jeden  naplánovali. V  úterý 23.  července  hned  ráno   jsme  vyrazili   na  výlet  na jeden  z  nejnavštěvovanějších zámků v Jihočeském kraji - na státní zámek Kratochvíle. Místní zámecká zahrada nás ohromila. Všude krásně upravené záhony s květinami, s keři. Přesto nejvíce nás v zahradách zaujal páv svým pestrobarevným ocasem. 

Pokračovat ve čtení...

Visegrádské hry

Slavnostním setkáním v aule olomoucké fakulty byly v pondělí 1. července zahájeny Visegrádské hry Speciálních olympiád, kterých se účastnili mentálně postižení sportovci z celé České republiky, Polska, Slovenska a Maďarska. Prachatický okres jako jediní reprezentovali sportovci z našeho centra  - Eva, Marta, Vašek, Pavel a Tomáš.

Pokračovat ve čtení...

Ozdravný pobyt na Lipně

Jako každý rok, tak i letos, jsme všichni z centra vyjeli na týdenní pobyt na Lipno. Každý z nás se na tento pobyt velmi těšil. Program byl velmi pestrý, společenské hry, výlety na kole, pěšky nebo vlakem nám nebyly cizí. Velký zážitek jsme měli všichni ze Stezky korunami stromů, nebo z pěšího výletu do Heidmulle. Letošní rok byl plný zábavy, ale i strachu ze stezky odvahy, ale vše se nakonec povedlo.

Pokračovat ve čtení...

Čas květu černého bezu

Černý bez je v plném květu.  A proto nás napadlo, že nastala ta nejvhodnější chvíle uvařit si bezový sirup.  Světle žluté květy černého bezu patří k jedním z nejdostupnějších bylinek. Nasbírali jsme si květy a společnými silami si šťávu uvařili. A ihned si ji i okusili. Chutná výborně…

Pokračovat ve čtení...

Sportovní den se STROOMem DUB

Ve středu 19. června 2013 se v Dubu u Prachatic konal sportovní den, který pořádala STROOM Dub o. p. s. ve spolupráci s E.ONem Rodinným fotbálkem.

Na tento sportovní den přijali pozvání žáci ze speciálních tříd ZŠ z Vodňan, Prachatic, Dubu  a Vimperku. 

Pokračovat ve čtení...

Plavecký výcvik

Od 17. dubna až do 12. června jsme pravidelně každou středu jezdili na plavecký výcvik do  bazénu v Prachaticích. I když to bylo jen 7 lekcí, přesto udělali všichni v plavání velké pokroky. Z některých z nás se stali plavci, někteří se zdokonalili v plavání s rukávky a ti nejlepší se naučili nové plavecké styly a třeba i skákat šipku.

Pokračovat ve čtení...

Výlet na Helfenburk

Dne 11.6 jsme si naplánovali výlet na zříceninu Helfenburk. Počasí nám vyšlo báječně. Všichni jsme šlapali vzhůru k hradu. Po příchodu na hrad jsme si prohlídli celou zříceninu, někteří z nás, zvládli i pohled z věží. Bylo nám umožněno upéct si buřty. Po upečení buřtů jsme všichni nakrmili kozy a ovce. Při zpáteční cestě byla u některých z nás cítit únava, ale došli jsme všichni zpátky. Fotky přiložené mluví za vše.....

Pokračovat ve čtení...

Posezení v centru

Jakmile se udělá pěkné počasí, máme možnost jít se svými kamarády ven. Na dvoře za centrem, máme příjemné posezení, na které jsme si utkali i koberce. Z vyrobených misek, které vidíte na obrázku, nám jablka chutnají nejlépe, protože sami víme, jak dlouho trvalo tyto misky vyrobit. Příjemné chvíle nám zpříjemní zvonkohra, kterou slyšíme se závanem větru.

Pokračovat ve čtení...

Pampeliškový med

Konečně přestalo pršet a my jsme se vydali na louku. A proč zrovna na louku? Nasbírat si květy pampelišek. Pampelišky jsme nasbírali, a druhý den si z nich uvařili med. Už se těšíme, že si k snídani namažeme na chléb s máslem námi uvařený pampeliškový med!

Pokračovat ve čtení...

Řemeslný jarmark Prachatice

V pátek 17. května jsme se zúčastnili Řemeslného jarmarku, který pořádal Domov Matky Vojtěchy v Prachaticích. Hned na zahájení celé akce vystoupila naše hudební skupina Dubinky s pásmem písní Karla Hašlera. Vystoupení se obyvatelům domova velmi líbilo, takže jsme ještě jako přídavek zazpívali několik lidových písní. 

Pokračovat ve čtení...

Slavnostní otevření obchůdku

Nedávno jsme vás informovali o  otevření našeho obchůdku – Krámku u Stroomu. Na čtvrtek 16. května  jsme si naplánovali jeho slavnostní otevření. Paní ředitelka se ujmula úvodního slova, ve kterém popřála krámku spokojené zákazníky. Nezapomněli jsme ani na přestřihnutí pásky. A kdo jste se ještě nepřišli za námi podívat, srdečně vás zveme nyní.

Pokračovat ve čtení...

Lampiónový průvod - 7.5.2013

V úterý  7.května jsme zažili zajímavý den. Odpoledne okolo 14. hodiny jsme při pohledu z okna zjistili, že dubská náves je plná vojáků a vojenské techniky. Takovou příležitost jsme si nemohli nechat ujít a šli jsme si všechno zblízka prohlédnout. Rázem jsme se přenesli do května roku 1945, kdy byl Dub osvobozen.Na večer jsme pak měli připravený další program – lampiónový průvod s překvapením. 

Pokračovat ve čtení...

Musíme se pochlubit

Začátkem května se v Křišťanově ulici v Prachaticích otevřel nový krámek ,, KRÁMEK U STROOMu“. Je to již druhý obchůdek, který naše centrum otevřelo.

Dlouho jsme přemýšleli, kde najdeme prostory pro realizaci. 

Pokračovat ve čtení...

Se STROOMem na koncertě Chceme žít s Vámi

Tento rok se již po 18té konal v pražské O2 aréně koncert ,,Chceme žít s Vámi".  Na charitativní koncert, který pořádá nadace Nova spolu s televizí Nova, přijalo pozvání přes 7000 handicapovaných dětí i dospělých lidí z celé České republiky. A tak jsme i my, uživatelé centra STROOM Dub o. p. s, přijali pozvání a spolu s našimi kamarády z o. s. Horizont Písek a ZŠ Dub jsme se vydali na společný výlet.

Pokračovat ve čtení...

Upálení čarodějnice

Konec dubna je neodmyslitelně spojen s tradicí upalování čarodějnic. Je tedy načase oprášit čarodějnický hábit, opatřit si koště a vydat se na čarodějnický slet, který se konal i u nás. Připravovali jsme se už od minulého týdne – připravit tu nejošklivější čarodějnici odsouzenou k upálení, dojít do lesa na dříví a nařezat pruty na opékání buřtů.

Pokračovat ve čtení...

Den krásy

Dnes k nám do centra zavítala paní kosmetička a kadeřnice. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých rad, jak pečovat o pleť či o své vlasy. Paní kadeřnice vyzvala dobrovolníka, na kterém nám ukázala jak si správně čistit pleť, ukázala nám masáž obličeje a nanesla na našeho dobrovolníka i pleťovou masku. Oproti tomu u paní kadeřnice se nůžky jen tak nezastavili.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva

Máte rádi návštěvy? My moc.  A jedna k nám zavítala ve středu hned ráno. Přijeli za námi členové Místní organizace svazu tělesně postižených v Prachaticích. Prohlédli si naše centrum, při tom si vyslechli vyčerpávající informace o našem zařízení. Po té jsme se s velkým nadšením pochlubili pěveckým vystoupením  nové skupiny Dubinky.

Pokračovat ve čtení...

Beseda s policisty - 16.4.

V úterý 16. dubna  nás navštívili policisté z obvodního oddělení Policie ČR Vodňany. Nejprve jsme si povídali o tom, proč je vlastně policie důležitá a co je jejím úkolem .  Pak přišel na řadu test našich znalostí dopravních značek a předpisů, které je třeba umět, když se pohybujeme na silnici. Zopakovali  jsme  si také důležitá telefonní čísla nejen na policii, ale i hasiče a záchrannou službu.

Pokračovat ve čtení...

Vyrábíme dárkové taštičky

Díváte se rádi na televizi? Ano? My samozřejmě také.  A nedávno nás zaujala reportáž, jak zužitkovat staré nástěnné kalendáře. Jak? Jednoduše si z nich vyrobit  dárkové taštičky. A dnes jsme to také zkusili. Jak se nám práce podařila, můžete zjistit z našich fotografií. 

Pokračovat ve čtení...

30 dní pro neziskový sektor

Stalo se již tradicí, že jsme se letos opět  zapojili do kampaně 30 dní pro neziskový sektor ve Vimperku. Výstava výrobků neziskových organizací byla zahájena v úterý 9. dubna 2013  v sále MěKS ve Vimperku. Tato výstava umožňuje dlouhodobě se zviditelňovat a informovat veřejnost o úloze a významu neziskových organizací.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva zámku v Dubu - 9.4.2013

Po čase jsme se opět vypravili na návštěvu dubského zámku. Právě v něm totiž probíhá velikonoční výstava. Po příchodu se nás ochotně ujala paní baronka, prohlédli jsme si výstavu a pak jsme si mohli projít prostory zámku a prohlédnout si nově zrekonstruované prostory. Při odchodu jsme si prošli také zámeckou zahradu, kde už  kvetly krokusy a sněženky.

Pokračovat ve čtení...

Vernisáž výstavy našich výrobků v prachatickém muzeu

Ve středu 3. dubna jsme prvním vystoupením naší kapely Dubinky otevřeli výstavu našich výrobků v prachatickém muzeu. Výstava v prostorách muzea se stala již každoroční tradicí a na dílnách se na ni vždy pečlivě připravujeme. Máme radost, když se naše výrobky líbí a hlavně prodávají. Také dnes se na zahájení sešlo hodně hostů, kterým jsme se představili s naším pásmem písniček Karla Hašlera.

Pokračovat ve čtení...

Dopoledne s Baráčníky

Na dnešní den 28. 3. jsme byli pozváni na rychtu Obce baráčníků Vitoraz Prachatice, kde se uskutečnila dopolední aktivita s baráčníky. Hned po příchodu jsme byli přivítáni ,,tetičkami" spolku baráčnictva, které nám nabídly chléb se solí. Osobně se nás ujala i paní rychtářka, která nám pověděla zajímavosti o symbolice baráčnictva, seznámila nás s historií a ukázala, jak vypadají taneční kroje.

Pokračovat ve čtení...

Velikonoční tvořivé odpoledne

„Tento způsob jara zdá se poněkud nešťastným“ – chtělo by se nám říci s klasikem. Ale počasí a sněhovým vločkám navzdory jsme uspořádali v úterý 26. března v Centru STROOM Dub velikonoční tvořivou dílnu.

Pokračovat ve čtení...

Šipkovaná

Ve středu 13. března jsme nešli do tělocvičny jako vždy, ale naplánovali jsme si šipkovanou.Hned před centrem jsme uviděli první žlutý fáborek a čekal nás také první úkol. Postupně jsme si prošli celou značenou trasu a splnili 7 různých úkolů – např. jsme poznávali dopravní značky, stromy, museli jsme se zorientovat v okolí a určit, kam vede která cesta.

Pokračovat ve čtení...

I Lucka čte

Naše uživatelka Lucka využívá na čtení čtecí lupu, na které má rozečtenou velmi zajímavou knihu. Čtení ji velmi baví a po každé hodině čtení si se sociální pracovnicí zapisuje, co si zrovna přečetla a jak ji šlo čtení. Lucka čte 2 krát týdně a už teď se těší na další zajímavou knihu.

Pokračovat ve čtení...

Turnaj ve skládání puzzle

Středeční podvečer 27. února byl pošmourný, venku zase poletoval sníh, prostě  ideální počasí na hraní společenských her. Rozhodli jsme se, že si uděláme turnaj ve skládání puzzle. Aby byla soutěž spravedlivá, rozdělili jsme se do dvou skupin podle našich schopností a soutěž mohla začít. Měření času si vzala na starosti  Eva a byla opravdu pečlivá a přesná. 

Pokračovat ve čtení...

Ani v zimě nezahálíme

I v našem centru se pravidelně celoročně staráme o květiny. Zalévání ale není jediná starost. Musíme otírat prach usazený na listech a nesmíme zapomenout ani otrhat suché listy nebo květy. Během zimního období jsme si začali připravovat nové druhy pokojových rostlin, které jsme nechali ve vodě zakořenit. A nyní tyto rostliny  čekaly už pouze na zasazení do květináčů. 

Pokračovat ve čtení...

Týden italské kuchyně

Týden od 15. do 22. února byl u nás ve znamení Itálie. Každý den jsme si k večeři připravili typické italské jídlo a také jsme si o Itálii povídali. Uvařili jsme si pizzu, těstovinový salát, gnocci se sýrovou omáčkou a boloňské špagety. Ve vaření jsme se střídali po dvojicích, takže se během týdne dostalo opravdu na každého.

Pokračovat ve čtení...

Masopust ve STROOMU

Na dnešní den se uživatelé centra STROOM DUB moc těšili. Na programu byl totiž dlouho očekávaný masopust. Každý z uživatelů se podílel na výrobě masek, ale i koblih plněných marmeládou, které jsme nabízeli. Program masopustu byl zahájen po obědě, kdy se všichni uživatelé, ale i personál sešli venku před centrem v maskách. 

Pokračovat ve čtení...

Setkání rodinných příslušníků

V pátek 8. února proběhlo ve STROOMu Dub setkání rodinných příslušníků uživatelů Centra. Společně jsme se nad kávou a zákusky ohlédli za minulým rokem a především jsme se seznámili s tím, co nás čeká v roce letošním. 

Pokračovat ve čtení...

Narozeniny naší paní ředitelky

Dnes v centru slavila naše paní ředitelka Pavla narozeniny, všichni se moc těšili až ji budou moci poblahopřát a předat dárky, které někteří uživatelé sami koupili. Pěkné úterní odpoledne při kávě a dortem od Pavly nám zpříjemnil i její čtyřnohý kamarád Milda. Mildovi se u nás líbilo, s každým byl hned kamarád a i s některými z nás se pomazlil. 

Pokračovat ve čtení...

Literární kavárna

Měsíc utekl a my jsme se opět poctivě připravovali do Prachatic do Literární kavárny v Domově seniorů Mistra Křišťana. Napekli jsme pět druhů moučníků a již se těšili na čtvrtek. V kavárně jsme návštěvníky obsloužili, uvařili jim dobrou kávu, přidali na talířek zákusek….. A jestli nám to šlo, určitě poznáte z fotografií.

Pokračovat ve čtení...

Valentýnská srdíčka

Protože se blíží svátek sv. Valentýna, pustili jsme se na keramické dílně do výroby srdíček. Každý kus je originál, jako je určitě jedinečný člověk, kterého můžete naším valentýnským srdíčkem obdarovat. Řekněte tedy  "mám tě rád" srdcem ze STROOMu !

Pokračovat ve čtení...

Stavění sněhuláků - 30.ledna

Dnešní den jsme si opravdu užili.Protože se začalo oteplovat a sníh, který napadl před 14 dny, se začal krásně lepit, rozhodli jsme se toho využít. Uspořádali jsme soutěž ve stavění sněhuláků. Připravili jsme si mrkve, šišky a kyblíky, a kdo chtěl, mohl si venku sesbírat ještě kamínky nebo větvičky stromů.

Pokračovat ve čtení...

Slovenský týden

V týdnu od 21. do 25. ledna jsme se rozhodli uspořádat si „Slovenský týden“. Při výchovně vzdělávacích aktivitách jsme si vyprávěli co víme o Slovensku a naučili se také něco nového – např. kolik má Slovensko obyvatel, jaké je hlavní město, čím na Slovensku platí, jaké  osobnosti ze Slovenska známe.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva 3D kina ve Strunkovicích nad Blanicí

V pátek 25. 1.  jsme společně vyrazili do Strunkovického 3D kina na Kozí příběh 2. Byl to pro nás velký zážitek, protože někteří z nás ani netušili co to 3D vlastně znamená. Po zaplacení lístku, včetně 3D brýlí, které  jsme si mohli odnést domů, jsme se posadili do pohodlných křesel, nasadili jsme si zázračné brýle a příběh mohl začít. 

Pokračovat ve čtení...

Překvapení ve STROOMu

Když jsme ve čtvrtek po obědě odpočívali, přišla za námi Radka s překvapením. S napětím jsme začali hádat, jaké asi bude… A ptáte se, jaké bylo? Na návštěvu za námi přišla fenka Sára. Ukázala nám, jak umí cvičit na různé povely. Za odměnu dostala sladké piškoty. Všichni jsme si ji pohladili, vyzkoušeli jsme si, jaké to je dávat povely. Sára se nakonec proběhla po dílně, zaštěkala a tím se s námi rozloučila. Sáro, děkujeme.

Pokračovat ve čtení...

Beseda v knihovně

Ve středu 16. ledna jsme se po vánocích opět sešli v Městské knihovně v Prachaticích.Téma bylo zajímavé – „Děti, černé, žluté, bílé každé v jiném světadíle". Společně jsme procestovali celý svět a na zajímavých místech se zastavili – vyprávěli jsme si o tom, jací lidé zde žijí a jaké pohádky a příběhy si vyprávějí. Zjistili jsme, že tak, jako my máme hloupého Honzu, jiné národy mají třeba draky a čaroděje. Jako vždy nám čas v knihovně rychle utekl a opět jsme se dozvěděli hodně zajímavého.

Pokračovat ve čtení...