Vánoce ve STROOMu

Vánoce jsou pro nás jako pro většinu lidí na celém světě tím nejkrásnějším obdobím v celém roce a my jsme se na tento den těšili už nějaký ten pátek. Po první adventní neděli jsme si začali centrum stylizovat do vánočního času. Vyráběli jsme ozdoby na stromeček, výzdobu do oken a po celém centru.

Pokračovat ve čtení...

Vánoční výstava

Navštívili jsme Vánoční prodejní výstavu ručních prací v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích pořádanou Městskou organizací Svazu důchodců ČR. I naše centrum zde mělo vystavené výrobky a některé se i prodali. My jsme si na výstavě koupili medové perníčky, které jsme po návratu do dílny při čaji a kávě ochutnali a moc nám chutnali.

Pokračovat ve čtení...

Výstava betlémů

Navštívili jsme výstavu betlémů ve sklepích Staré radnice v Prachaticích. Viděli jsme mnoho krásných betlémů, dřevěných, vyřezávaných, malovaných i z papíru. I naše centrum Stroom mělo vystavený keramický betlém a malované obrazy z naší arteterapeutické dílny. Výstava nás inspirovala k tomu, abychom si pověděli, že v Betlémě se narodil Ježíš Kristus, jeho matka byla Marie, otec Josef z Nazareta.

Pokračovat ve čtení...

XVII. ročník plaveckých závodů ve Strakonicích

A máme tu prosinec. Na začátek tohoto měsíce se těšíme hlavně z důvodu naší účasti na plaveckých závodech pořádaných Denním stacionářem pro mentálně postižené děti, mládež a dospělé ve Strakonicích.

Pokračovat ve čtení...

Vánoce se blíží

Vánoční čas je za dveřmi, proto jsme i my převlékli krámek u Stroomu v Prachaticích do duchu Vánoc. Do našeho sortimentu výrobků jsme zařadili výrobky typické pro Vánoce. Vyrábíme čerty a Mikuláše, anděly, květináče se zimními motivy jako například zasněžené chaloupky s vánočními hvězdami na prodej.

Pokračovat ve čtení...

Poděkování

Naše centrum ještě jednou děkuje všem sponzorům, kteří se finančně podíleli na VI. ročníku Setkání bez hranic:

  • Město Prachatice

Pokračovat ve čtení...

Setkání bez Hranic

Uplynul nám opět další rok a společenská akce Setkání bez hranic pořádaná naším zařízením STROOM Dub o. p. s. se nám uskutečnila již po 6. Tento ročník se nesl pod názvem: ,,Trošku z Trošky". Na středeční odpoledne 12. listopadu přijali pozvání i naši dlouholetí kamarádi, kteří jsou pravidelnými účastníky tohoto zábavného odpoledne a to: Horizont o. s., DOZP Sociální pohoda o. p. s Javorník,

Pokračovat ve čtení...

Výlet za zvířátky

Jednoho podzimního úterý jsme vyrazili na výlet prachatickou tankovkou a došli jsme až k oboře, kde chovají spoustu zvířátek. Byl to nápad našeho kamaráda Radka, který toto místo znal, protože tam byl na výletě s maminkou. Měli jsme možnost tam vidět divoká prasata, ovečky, kozy a mladého jelena. Zvířátka jsme nakrmili jablky a rohlíky, které jsme si přinesli z domova a ta nám to oplatila tím, že byla moc kamarádská. 

Pokračovat ve čtení...

Dárkové dřevěné krabičky

Vyrábíme stylové dárkové krabičky, které potěší maminky i babičky. V krabičce se nachází dvě mýdla z glycerínu s kozím mlékem, bylinkami a lístky růží. Mýdlo s vysokým podílem glycerínu má příznivé účinky na pokožku celého těla. Glycerín v kombinaci s výživným kozím mlékem je velmi šetrným prostředkem pro mytí pokožky, kterou nevysušuje a dodává jí pružnost, vláčnost a je vhodné pro lidi s citlivou pokožkou.

Pokračovat ve čtení...

Hmyzí domky

Co jsou to vlastně hmyzí domky, nebo-li hmyzí hotely? Jedná se v podstatě o (většinou) zastřešenou směsici materiálů, a to především dřeva s otvory, kde se může hmyz ukrýt. Princip hmyzího hotelu je zejména jako úkryt pro různé druhy hmyzu, člověku neškodnému, ale naopak, byť se to nemusí zdát, člověku prospěšnému. 

Pokračovat ve čtení...

Zábava s kaštany

K podzimu patří kaštany, žaludy, barevné listy – proto jsme si pro ně na procházce došli a poté z nich vyráběli zvířátka na výzdobu našeho krámku. Moc nás to bavilo a předháněli se, kdo vyrobí hezčí. Dokonce i exotická zvířátka nám vyrobil Saša – slona a velblouda.

Pokračovat ve čtení...

Osm let ve STROOMu

Jmenuji se Vašek Růžička. Ve STROOMu Dub pracuju osm let. Dělal jsem tady nejdřív keramiku, takže i plátoval. Potom jsem stříhal látky a tkal koberce. Teď zametám před domem, vytírám recepci, schodiště a sklepy. Také vynáším koše s odpady. Práce se mi líbí a mám radost, když je všechno čisté a uklizené. Mám tady i hodně kamarádů.

Pokračovat ve čtení...

Den branné přípravy

V pondělí 22. září, u příležitosti Světového dne první pomoci jsme se vydali do Prachatic na Den branné přípravy, kde jsme měli možnost si poslechnout a trochu i vidět různé pomáhající profese v akci.U členů Jihočeské záchranné kynologické brigády jsme se skamarádili s jejich zvířecími pomocníky, kteří nám ukázali několik psích kousků a pracovníci nám povídali o tom, jakou důležitou roli cvičení psi mají například při hledání obětí zemětřesení.

Pokračovat ve čtení...

Keramika s lidmi se zrakovým postižením

Od září jsme začali v sociálně terapeutické dílně v Prachaticích pracovat společně s lidmi, kteří mají zrakové postižení. Práce bude probíhat v menší skupině a zaměříme se především na výrobu keramiky. Navzájem se učíme tomu, jak každý z nás rozdílně vnímáme svět a jsme moc rádi, že mezi nás přichází noví přátelé.

Pokračovat ve čtení...

Překvapení

Čtvrtek 11. září mohl být obyčejný den, my jsme však zapomněli, že je pro každého z nás výjimečný. Až do oběda jsme nic netušili. Pak nastala v jídelně chvíle napětí, kterou nám připravila paní ředitelka. Z ničeho nic přinesla z kuchyně dort s osmičkou. Někteří už začali tušit. STROOM Dub slaví osmé narozeniny.

Pokračovat ve čtení...

Výstava hub ve Staré radnici

Tentokrát jsme se podívali do prostor arkád Staré radnice v Prachaticích, kde probíhala výstava pořádaná Centrem ekologické výchovy Dřípatka a ekologickou organizací A ROCHA. Množství hub, které rostou v našich lesích, nás překvapilo. Měli jsme možnost vyfotit se s unikátními hřiby, přivonět k ryzci co voní jako kokos i k houbě, která voní opravdu nepěkně, tzv. hadovka smrdutá.

Pokračovat ve čtení...

Atletický den

4. září se v Klatovech uskutečnilo sportovní odpoledne, které pořádala DOZP Bystřice p. o. Kromě nás a pořádajícího zařízení se přidali ještě uživatelé z DSS Liblín p. o. Celým odpolednem nás provázeli atleti z Klatov, kteří pomáhali všem soutěžícím. Na památku dostal každý účastník diplom a cennou medaili.

Pokračovat ve čtení...

Dubská hra ...

Tak jsme nazvali naši novou hru, kterou jsme si všichni společně vyrobili na STD v Prachaticích. Jedná se o postřehovou karetní hru, ve které záleží na postřehu a rychlosti. Její výroba nás bavila a při každé hře se soustředíme, protože každý z nás rád vyhrává.

Pokračovat ve čtení...

Pravidelné cvičení ke zdraví

Mít dobrou náladu, být silní a odolnější vůči nemocem, tak to je naší motivací pro naše společné a pravidelné cvičení na dopravním hřišti v Prachaticích. Pokaždé začínáme rozcvičkou, následuje běh a soutěže v pohybových hrách.„Cvičení nás baví, protože si všichni přejeme být zdraví," nadšeně říká Saša.

Pokračovat ve čtení...

Podvečer patřil módní přehlídce

Čas prázdnin a dovolených se pomalu chýlí ke konci, tak proč si nezpříjemnit jeden z posledních prázdninových podvečerů? Společně jsme se domluvili a připravili se na módní přehlídku ve STROOMu. Nejzajímavější model nám ukázala Tereza. Nejprve nám sdělila, jaký model předvádí. Ovšem když nám ukázala své, jak sama řekla „krásné plesové střevíčky", popadali jsme se smíchy za břicho. 

Pokračovat ve čtení...

Bowling v Byblos Clubu

Naším posledním prázdninovým výletem byla cesta do Prachatic, kam jsme si zajeli na bowling.Vzhledem k tomu, že většina z nás už bowling hrála na ozdravném pobytu na Lipně, kde jsme byli v létě, věděli jsme, co nás čeká za parádní zábavu. Překvapením pro nás byla speciální bowlingová obuv. A nezůstalo jen u bowlingu, někteří z nás si zahráli i šipky. V Byblos Clubu se nám moc líbilo a my jsme tam rozhodně nebyli naposled.

Pokračovat ve čtení...

Vernisáž Michala Trpáka

Na poslední procházce Dubem nás upoutala reklama na výstavu soch Michala Trpáka, která je instalována na místním zámku. Výstava je nazvána „Probouzení sýpky". Nelenili jsme tedy a domluvili se na prohlídce této pro nás zcela neobvyklé výstavy českobudějovického sochaře. A byl to pro nás vskutku neobyčejný zážitek.

Pokračovat ve čtení...

Výlet na Kleť

Rádi poznáváme své okolí a přírodu, proto jsme si na jeden srpnový čtvrtek naplánovali i výlet na rozhlednu Kleť. Lanovkou jsme sice nejeli, stejně vypadala docela strašidelně. Přesto jsme zažili mnoho zajímavých věcí. Schody na rozhlednu jsme zdolali a mohli se kochat krásným výhledem na okolní vesničky, města, hory a lesy... 

Pokračovat ve čtení...

Na zahradě

V letošním roce jsme si dali za úkol, že si zvelebíme naše společné posezení za domem. Nakoupili jsme plno různých okrasných květin, skalniček, pnoucích muškátů, ale i bylinek. Tím vším jsme si osázeli venkovní prostory. Nezapomněli jsme ani na zeleninu. Papriky i rajská jablíčka již začínají uzrávat.

Pokračovat ve čtení...

U hasičů 2014

V úterý 12.8. jsme navštívili prachatické hasiče, kteří si pro nás připravili zajímavou exkurzi v celém svém areálu. Mohli jsme si například vyzkoušet, jak těžké je v ruce držet kleště na rozebrání auta, mohli jsme si sednout do hasičského vozu, mluvit do vysílačky nebo trefit se proudnicí do pet lahví. 

Pokračovat ve čtení...

Srpnová gratulace

Někdo má svátek v březnu, jiný zase v květnu... A Klárka ho slaví v srpnu. A protože naše kamarádka Klárka, která si udělala dlouhé prázdniny, má jmeniny v srpnu, vyrazili jsme s gratulací přímo za ní domů. A jak jsme návštěvu trávili? To zjistíte z přiložených fotografií. Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili za naším druhým kamarádem Petrem v maličké vísce s názvem Kamenná.

Pokračovat ve čtení...

„Matýskova stezka"

Tento týden ve středu 6.8. jsme si udělali výlet vlakem z nedalekých Strunkovic nad Blanicí do Zbytin, kde se nachází takzvaná „Matýskova stezka". Leží mezi šumavskými vesnicemi, Zbytinami a Mošnou.Stezka má 9 zastávek s mnoha úkoly. Hned na začátku jsme dostali papír na razítka, která jsme po cestě sbírali za každý splněný úkol.

Pokračovat ve čtení...

Cvičím, cvičíš, cvičíme...

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o naší nové posilovně. Vzpomínáte? Udržovat si kondičku někteří z nás chodíme pravidelně. A nyní jsme dostali další cvičební přístroj na spalování našich tuků. Paní Matušková, kterou pravidelně navštěvujeme v místní knihovně, nám věnovala svůj rotoped. Tak tedy vzhůru k lepší fyzické kondici. Velice Vám, paní Matušková, děkujeme.

Pokračovat ve čtení...

STROOM Dub z Prachatic znají i za oceánem

Výrobky prachatické sociálně terapeutické dílny STROOM Dub o.p.s. slouží velmi často jako dárek blízkým a přátelům. Nakupují je nejen rodilí prachatičáci, ale i turisté z celého světa. Naše výrobky putovali například do Německa, Ameriky, Ruska a nyní do Vietnamu. Tento týden jsme e-mailem obdrželi dopis od pana Sekáče, který daroval naše látkové sluníčko a anděla dětem svých přátel z Hanoje (Vietnam).

Pokračovat ve čtení...

FRYMBURKFEST - Lipno 2014 aneb Na společné vlně

Na I. ročník letního charitativního multižánrového festivalu jsme vyrazili i my. Na speciálním rozměrném pódiu přímo na hladině lipenské přehrady nám v pondělí zazpívala Ewa Farná a kapela Olympic. A více není třeba dodávat, o tom, jak se nám líbilo, vám řeknou fotografie.Festival je realizován pod charitativním projektem Číslo na Boha, jehož autorem a patronem je herec a zpěvák 

Pokračovat ve čtení...

Loutky na hradu Helfenburk

Čtvrteční odpoledne jsme se rozhodli příjemně strávit shlédnutím pohádky na Helfenburku. Loutkové představení pro radost dětí i dospělých připravil loutkářský soubor BODI z Jaroměře.

Pokračovat ve čtení...

Ozdravný pobyt na Lipně

I letos, poslední týden v červnu, jsme se vydali na týdenní ozdravný pobyt na Lipno. Čekal na nás velmi zábavný program v podobě výletů např. na Stezku korunami stromů do Neuschonau či Frymburku do aquparku. Přijel nás navštívit i sám veliký Vinnetou, který nám vyprávěl zajímavosti o historii Indiánů a protože se celý týden nesl v duchu cestování, byly denní programy tématické. 

Pokračovat ve čtení...

Jarmark dovedností

Na den otevřených dveří v podzámčí nás pozvali naši kamarádi z Nazaretu Borovany. Pro všechny návštěvníky byl připraven kulturní program v prostorách areálu, kdy vystoupil taneční soubor Kukačky Nazaret, Blueberry, kejklíř Slávek a nebo my, STROOM Dub s pohádkou Otesánek. Každý kdo chtěl, si mohl namalovat svůj vlastní hrneček či zvoneček a nebo zakoupit bohatou tombolu, jejíž výtěžek šel na zařízení Nazaretu.

Pokračovat ve čtení...

11. Česká letní speciální olympiáda

Čtyři naši sportovci se poslední červnové pondělí společně se svými trenérkami vydali na 11. Českou letní speciální olympiádu do Brna. Tato olympiáda je největší sportovní akcí pro mentálně handicapované sportovce v České republice.

Pokračovat ve čtení...

Jahodová sezóna

Sezóna jahod je tady a my jsme se ráno vydali na bavorovské plantáže. Samozřejmě, že sběr pro nás začal ochutnávkou. První jahoda se nám rozplynula na jazyku. Pak ještě druhou, třetí... Ale už dost a jdeme sbírat. Za hodinu, kdy jsme již měli plné nádoby, jsme si pochutnávali na výborné „Zárubofce" – zmrzlině vyrobené z čerstvých bavorovských jahod. 

Pokračovat ve čtení...

Pohodový den

Setkání pohodových kamarádů se uskutečnilo ve Výškovicích, kam nás pozvali naši kamarádi ze Sociální pohody z Javorníku. Na přátelské a pohodové dopoledne přijali mimo nás pozvání i např. DOZP Osek, Empatie nebo Denní stacionář ze Strakonic. Každé zařízení vystoupilo s nacvičeným pásmem zpěvu, tance či pohádky. 

Pokračovat ve čtení...

Poznáváme okolí

Nedávno jsme se pochlubili naším výletem do ZOO, vzpomínáte? A protože počasí je zatím příznivé k podobným aktivitám, podnikli jsme výlet další. Tentokrát do města Vlachovo Březí. Naplánovali jsme si pěší túru po okolí. Viděli jsme starý židovský hřbitov, barokní budovu panského pivovaru, prošli kapličkovou křížovou cestou ke kapli svatého Ducha. 

Pokračovat ve čtení...

Naše truhlárna

Naše truhlárna, kterou jsme si zařídili v dubnu, sklízí své první ovoce.První zakázkou byla výroba táců, která nás tak trochu potrápila, ale na druhou stranu i naučila.Jako další zakázku jsme obdrželi výrobu dřevěných srdcí, u kterých jsme strávili nespočet příjemných hodin. A nyní pracujeme na výrobě houpaček a švihadel, které si budete moci brzy zakoupit u nás v Prachatickém krámku.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva pražské ZOO

I když to zatím ještě tak nevypadá, blíží se léto a s ním i teplé a slunečné dny, blíží se doba výletů. A my jsme využili nabídky našich kamarádů z Horizontu Písek a společně s nimi se 2. června rozjeli na náš letošní první výlet do pražské ZOO. Dokonalým zážitkem pro nás byly pavilony slonů, tygrů, žiraf, ale i jiných exotických zvířat, která asi není třeba představovat. 

Pokračovat ve čtení...

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

3D film je vždycky zážitek, a tento nebyl žádnou výjimkou. Včera 27. 5. 2014 jsme se společně vypravili do prachatického Kina Národka a rozhodně jsme nelitovali, protože jsme se smáli, až nás břicha bolela.Co se nám na něm nejvíc líbilo?Každému se líbilo trošku něco jiného, ale na psovi a klukovi jsme se shodli všichni: „Ten pes byl dobrej, jak hledali tu holku", by vám řekla Ája. 

Pokračovat ve čtení...

Výchovně vzdělávací aktivity

Dlouhodobě se věnujeme rozvoji základních dovedností, které si většina z nás osvojila již v základní škole. V průběhu týdne probíhají hodiny čtení, psaní a počítání. Máme dvě skupiny, ve kterých jsou klienti rozděleni podle svých individuálních dovedností v daném předmětu. Výuka probíhá nejčastěji formou her, využíváme však i pracovní listy a výukové materiály.

Pokračovat ve čtení...

Rej čarodějnic

Na konci měsíce dubna, jak už je známo, se pálí čarodějnice. A tak jsme ani my, nemohli zůstat pozadu. I když nám toto úterý počasí moc nepřálo, stejně jsme se ho nezalekli. Sezvané čarodějnice na náš rej vařili lektvary, zaříkávaly čáry a kouzla. Pak jsme připravili hranici a jednu z čarodějnic jsme během dopoledne upálili.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva velikonoční výstavy

V úterý 15.4. jsme se byli podívat na velikonoční výstavu v ZŠ Vodňanská. Vystavené výrobky tvořili jak žáci, tak i učitelé, a byly od těch jednodušších papírových, až po ty náročné zdobené drátkem vydařené. Všichni jsme si kromě drobného dárku odnášeli i inspiraci pro další práci.

Pokračovat ve čtení...

Rádi malujeme

Jaro jako vymalované, všude to kvete a my jsme se také dali do malování. Jenže naše štětce jsme vyměnili za štětky a válečky a plátno za zeď. Malujeme totiž společnou kuchyňku. Tak omluvte, že jsme k vám zády, ale jinak malovat zeď prostě nelze.

Pokračovat ve čtení...

Velikonoční tvoření se Základní šlovou Dub

Aprílové počasí nezastavilo děti ze Základní školy v Dubu, aby k nám v pondělí 14. dubna po obědě přišly tvořit velikonoční dekorace. Původně jsme chtěli vajíčka, zajíce a ovečky, ještě týž den společně rozvěsit v našem parku na náměstí. Počasí nám však nepřálo a tak jsme výzdobu parku odložili na konec týdne.

Pokračovat ve čtení...

Diskotéka ve Strakonicích

Jarní diskotéku ve Strakonicích pořádanou z MÚSS Strakonice jsme si nemohli nechat ujít. Zvlášť, když máme plno energie a k tomu dobrou muziku. Vypravili jsme se tam ve středu 9. dubna a odpoledne jsme si opravdu užili, až se nám nechtělo jet zpátky. Taneční parket nám byl někdy i malý.

Pokračovat ve čtení...

Zřizujeme si posilovnu

Řekli jsme si, že chceme posilovnu a hned jsme se do toho dali. Stačilo nám jen vyklidit jednu místnost, která po úklidu vypadala úplně skvěle a pak nám do ní naši chlapi nanosili všelijaké cvičební pomůcky a nářadí. Ještě něco dokoupíme a pak už budeme jen cvičit a posilovat.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva vernisáže „Slunce svítí všem" v Protivíně

Pracovníci a klienti sociálně terapeutické dílny Horizont v Protivíně si k 10. výročí svého založení připravili krásnou výstavu výtvarných prací s názvem „Slunce svítí všem". Vernisáž této výstavy se konala 1. dubna a my jsme se na ni vypravili. Vernisáž byla krásná i díky prosluněnému sni, překrásným prostorám Muzea v Protivíně, kapele, která hrála písničky k tanci i poslechu a samozřejmě díky samotným dílům našich přátel z Horizontu.

Pokračovat ve čtení...

Jarní sluníčko a naše zahrada

Nechali jsme se přemluvit od jarního sluníčka, které nás vyhnalo na zahradu. Nejprve ji však po zimě bylo potřeba uklidit a zútulnit, aby se nám na ní líbilo. Pavučinám a staré trávě jsme zamávali na cestě do kontejneru a místo nich jsme si zahradu vyzdobili v jarním a veselém stylu. I zahradní nábytek nám poděkoval za umytí a umístění na sluníčko.

Pokračovat ve čtení...

Masopust 2014

V letošním roce jsme připravili masopustní průvod v centru města Prachatice, který se konal dne 4. března v dopoledních hodinách. Setkali jsme se tam s druhým masopustním průvodem, který pořádala ZŠ Zlatá Stezka a tak jsme si pěkně zarejdili. Druhý den, na popeleční středu, 5. března jsme odpoledne prošli centrem Dubu společně s družinou ZŠ Dub.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva MŠ Dub v Centru

26.2.2014 nás navštívily děti z místní Mateřské školky v Dubu, které si s námi přišly povídat o práci. Ukázali jsme jim budovu a naše dílny i to, co v nich vyrábíme. Měli jsme pro ně připravenou i výrobu keramických korálků a zápichů, se kterou jsme jim museli trošku pomoci. Naše Centrum se jim líbilo a práce je zaujala. Nakonec se vyfotily i s naším masopustním prasetem.

Pokračovat ve čtení...

Umíme si už vyrobit vlastní mýdlo

V úterý 25. 2. 2014 jsme byli navštívit prostory KreBul o.p.s., kam nás pozvali, abychom si vyrobili vlastní mýdlo. Lektorem byl Jiří Gabriel Kučera a praktikanti z VOŠ sociální Eva a Ondra. Nejprve jsme si povídali o bylinkách a květinách, které mají léčivé nebo aromatické vlastnosti. V programu nechybělo ani poznávání vůní, například citrón nebo eukaliptus. Pak jsme začali se samotnou výrobou voňavých glycerínových mýdel, která jsme odlévali do formiček. Každý si odnesl dvě barevná a voňavá mýdla, kterými můžeme někoho obdarovat.

Pokračovat ve čtení...

Svaz důchodců již podruhé v prachatické dílně

Ve středu 19. 2. 2014 k nám opět zavítalo 20 seniorů z Místní organizace Svazu důchodců ČR, pro které jsme si tentokrát připravili výrobu v šicí dílně. Předem připravená jablíčka a srdíčka dostávala pod jejich rukama svůj tvar a konečnou podobu jim dali korálky či knoflíky. Všechny výrobky se povedly a určitě udělají radost těm, kteří budou obdarováni.

Pokračovat ve čtení...

To byla jízda ...

Jsme milovníci vody a proto jsme si 18.2.2014 vyjeli na výlet do Horažďovic, kde mají Aquapark s tobogánem a spoustou dalších atrakcí. Užili jsme si tak divokou řeku i protiproud, na kulovém vodotrysku nebo u chrliče vody jsme byli několikrát.

Pokračovat ve čtení...

Canisterapie s Lenkou a Miou

O psech tedy rozhodně platí, že jsou nejlepším přítelem člověka, my jsme rádi, že k nám pravidelně dochází naše kamarádka Lenka s fenkou Miou, která umí udělat nejen legraci, ale učí nás i spoustu užitečných věcí. Na první návštěvě v Centru, která proběhla 29. ledna 2014, jsme se nestačili divit, co všechno umí pes udělat – chodit u nohy, poslouchat na povely, vyskočit do náruče, nebo zatancovat. 

Pokračovat ve čtení...

Znáte didgeridoo?

Tak to byla záludná otázka. Co to je? Také nevíte? My už na ni dokážeme odpovědět. V pondělí za námi přijel Míra a s sebou si přivezl... cože si to přivezl? Hádali jsme, ale neuhádli. Vyluštění na nás čekalo až při hudebním kroužku. A my už nyní víme, že didgeridoo je jeden z nejstarších hudebních nástrojů, který pochází z Austrálie. Je to nástroj, který lidem dala samotná příroda.

Pokračovat ve čtení...

Jak pracujeme v novém roce

Asi si říkáte, co děláme u nás v centru v novém roce. Nemyslete si, že se u nás nic neděje. Pravidelně denně pracujeme na dílnách, šijeme, tkáme, pracujeme s keramickou hlínou... Přesto máme i čas na to si popovídat, společně se zasmát. Zúčastnili jsme se letošní první besedy v prachatické knihovně a čeká nás příjemná práce v literární kavárně v Domově seniorů v Prachaticích.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva Svazu důchodců v krámku „u Stroomu" v Prachaticích

Ve středu 15. 1. 2014 navštívilo naši prachatickou dílnu 20 seniorů z Městské organizace Svazu důchodců v čele s paní Hrůzovou.

Po krátké prohlídce obchůdku s našimi výrobky se pustili v dílně směle do práce.

Pokračovat ve čtení...

Novoroční předsevzetí na rok 2014

Novoroční předsevzetí si dává mnoho lidí. Většina z nich mluví o hubnutí, nebo že přestanou kouřit a tak podobně. I my chceme změnit některé věci v našem životě a u nás v Dubu. Společně nás napadla spousta věcí, které můžeme změnit – chovat se k sobě hezky, vyzdobit si pokoj, nebo se jet někam podívat. O tom všem jsme si povídali s paní ředitelkou při výborném čaji.

Pokračovat ve čtení...