Vánoční přání

Vážení a milí přátelé,

přeji Vám krásné a klidné Vánoce, plné pohody a hlavně zdraví

Pokračovat ve čtení...

Neváhejte s dobrými skutky

Že dobré skutky se mají plnit nejen o vánocích, ví asi každý. Ovšem v čase vánoc je to takřka na místě. My jsme takové dva menší dobré skutky udělali . A to pro zvířátka žijící  v našich lesích jako jsou srnky, zajíci , jsme připravili menší pohoštění v podobě jablek a mrkví, které jsme jim naservírovali v dubském lese.  

Pokračovat ve čtení...

Dovolte nám, podělit se o poděkování, ze kterého máme všichni radost.....

Vážení,

sice opožděně, ale stejně upřímně bychom Vám chtěli poděkovat za dárek, který vznikl u Vás. Na první adventní neděli v Prachaticích jsme obdrželi dárek, který vytvořili Vaši klienti. Ozdobička teď zdobí vstupní dveře do našeho bytu. Přejeme Vám všem alespoň tolik radosti, kolik jí přinesl Vámi vyrobený dárek nám. Do nového roku zdraví, pohodu a vše dobré přejí manželé Šiffnerovi z Prachatic

 


Pokračovat ve čtení...

Vánoční výstava ve sklepích Staré radnice

V rámci Vánoční výstavy ve sklepích Staré radnice, pořádané odborem kultury Města Prachatice jsme ve středu 9. prosince předvedli prezentaci výroby mýdel, svíček z včelího vosku a výrobků s vánoční tématikou. Během dne přicházely děti z mateřských a základních škol. O výrobu se zajímaly a měly mnoho zvídavých otázek. Měly možnost si výrobky zakoupit a tuto možnost máte i vy na výstavě do konce týdne. Jinak i v Krámku u STROOMu v Křišťanově ulici, srdečně Vás zveme.


Pokračovat ve čtení...

Česko zpívá koledy i v Dubu……

Ve středu 9. prosince v 18.00 spojilo celé Česko zpívání koled. Připojili jsme se i my, klienti STROOMu Dub o.p.s. . V minulých dnech jsme nacvičili koledy, které jsme si zazpívali na několika vánočních akcích. Takže zazpívat si koledy pro nás byla radost.


Pokračovat ve čtení...

Stroomáci a klienti z Chelčického domova sv. Linharta měli společné dopoledne


V pondělí 7. prosince naše Centrum STROOM Dub o.p.s. navštívilo sociální zařízení Chelčický domov sv. Linharta.

Klienti byli spokojeni, že jim přijeli kamarádi. Popovídali si, zazpívali koledy, vyráběli společně vánoční dekorace a pochlubili se našimi zvířátky. Chelčičtí nám věnovali obraz z vlastní tvorby.

Návštěva byla zakončena příjemným, společným obědem.

 

 


Pokračovat ve čtení...

I k nám do STROOMu se dostavil Mikuláš s andělem a čerty …..

Na páteční dopoledne jsme si pro klienty a děti ze základní školy z Dubu připravili Mikulášskou nadílku.  Ve chvíli,  kdy se v místnosti plné dětí a našich klientů objevili čerti…by se dalo napětí a strach krájet. Ale nakonec to všechno dobře dopadlo, čerti odešli s prázdnou…..zazpívali jsme si koledy, vyrobili  vánoční  ozdoby,  ozdobili krásný stromek a věřte, že  jsme dostali od Mikuláše nadílku. 

Udělali jsme si všichni dohromady příjemnou vánoční atmosféru….. těšíme se na Vánoce. Můžete se podívat na video z Prachatického deníku.

http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/stroomem-se-prohnala-pekelna-chaska-20151205.htmlPokračovat ve čtení...

Rozšířená nabídka v Krámku u STROOMu v Prachaticích.

Obohatili jsme nabídku vánočního zboží dřevěnými výrobky z dílny Václava Šrámka.

Pokračovat ve čtení...

Listopad v sociálně terapeutických dílnách

V měsíci listopadu jsme měli spoustu akcí, na které jsme se samozřejmě pilně připravovali. Mimo výroby hlavních cen na Setkání bez Hranic jsme se připravovali i na dlouho očekávanou výstavu obrazů a fotografií v Čajovně u Hrušky. I my se musíme připravit na Vánoce a proto vyrábíme vánoční dekorace. Samozřejmě tvoříme a podílíme se na výrobě triček linorytovou technikou, keramiky, vonných mýdel. Z naší činnosti připravujeme prezentaci našich výrobků na Vánoční výstavu ve sklepích Staré radnice v Prachaticích ve středu 9. prosince. 

Na fotografiích uvidíte jak nám to jde a s jakým zaujetím tvoříme.


Pokračovat ve čtení...

Nabídka zboží v Krámku u STROOMu

Je čas adventní, to je čas rozjímání, ale je to i doba, kdy si uvědomíme:  Vánoce jsou blízko!!!! Podívejte se, co Vám nabízíme v Krámku u STROOMu. Přijďte si vybrat dárek a udělat si radost sobě i svým blízkým.


Pokračovat ve čtení...

Už máme odplaváno a přivezli jsme si ocenění.

Denní stacionář Strakonice jako tradičně pořádá ve středu 2. prosince 18. ročník plaveckých závodů v plaveckém areálu Starz Strakonice. Z každého zařízení startuje jedno družstvo a soutěží se podle mezinárodních pravidel plavecké federace s povolenými úpravami pravidel Speciální olympiády.  Celý rok pravidelně trénujeme se špičkovým paraolympijským plavcem Arnym Petráčkem, takže se na měření sil těšíme…….sportu zdar, plavání zvláště!


Pokračovat ve čtení...

II. ročník Pohodové setkání kamarádů- podívejte se jak jsme se bavili

Byli jsme pozváni, jménem DOZP sociální pohoda, o.p.s. Javorník,  na II. ročník Netradičního setkání pohodových kamarádů, které se uskuteční v úterý 1. prosince od 10.00 hodin v Bowling Baru ve Vimperku.

Po zahájení a přivítání nás čeká malé překvapení na začátek, poté se již zahájí samotný program. Všichni pozvaní budou mít prostor ukázat svým kamarádům své schopnosti v tanci, zpěvu, recitaci, zkrátka v tom, v čem jsme jedineční. Setkání se zúčastní uživatelé z Javorníka, ze Stroomu Dub, dále kamarádi z Empatie z Českých Budějovic a z Praktické školy z Vimperka. Mezi dalšími pohodovými kamarády potkáte kamarády ze Zběšiček, ze Spolku Slunečnice Vimperk a mezi vzácné hosty patří také paní Hana Rabenhauptová a  Robert Krejsa z Prachatic.

Na závěr nás bude čekat opět malé překvapení a poté slibovaná diskotéka.

 


Pokračovat ve čtení...

Hádejte k čemu všemu můžou sloužit hrábě…..

Hrábě mají 13 prstů. Slouží k hrabání, ale nejen to….. my jsme se na nich naučili plést z volánkové a bambulkové příze šály. Jsou  měkké, teplé a dobře nám poslouží v nadcházejícím zimním období.


Pokračovat ve čtení...

Rozšíření prodejních míst Centra STROOM Dub o.p.s.

STROOM Dub o.p.s. má nové prodejní místo. Můžete si zakoupit naše výrobky v obchodě Květiny, u paní Aleny Pelnářové, na Velkém náměstí 49 ve Strakonicích.


Pokračovat ve čtení...

Výstava v ČAJOVNĚ U HRUŠKY zahájena

Ve středu 18. listopadu  jsme vernisáží v ČAJOVNĚ U HRUŠKY zahájili fotografickou a výtvarnou výstavu ,, Jak  to vidím já '' od klientů ze  STROOMu Dub . Výstava potrvá do 31. prosince 2015. Tak se přijďte všichni podívat.


Pokračovat ve čtení...

SETKÁNÍ BEZ HRANIC 2015

Na letošním již 7. ročníku, jehož tématem bylo „Reklama vládne světem“ se sešlo zatím doposud nejvíce účinkujících zařízení

Pokračovat ve čtení...

Pozvánka na Setkání bez Hranic 2015

Pokračovat ve čtení...

Říjen v sociálně terapeutických dílnách

Tvoříme, pracujeme a baví nás to. Podílíme se na výrobě triček linorytovou technikou, keramiky, vonných mýdel a také jsme si nově vyzkoušeli na arteterapii techniku dotwork........


Pokračovat ve čtení...

Chcete zkrášlit Váš dům, byt či zahradu? Navštivte krámek u Stroomu! V Prachaticích v Křišťanové ulici 111.

Nabízíme zboží v sortimentu zahradní keramiky, užitkové keramiky točené na kruhu, figurální keramiku a závěsnou keramiku.

Pokračovat ve čtení...

Galakoncert Talent La Sophia

Pozvánku na večer s názvem „Galakoncert Talent La Sophia″ jsme dostali přímo od Yvetty Blanarovičové. Jednalo se především o slavnostní vyhlášení cen s doprovodným programem, kdy celý večer byl věnovaný hudebně a sportovně talentovaným dětem z dětských domovů, anebo ze sociálně slabších rodin z celé České republiky i Slovenské republiky. 

Pokračovat ve čtení...

Seniorský ples

Ples seniorů se uskutečnil v Prachatickém Národním domě.

Pokračovat ve čtení...

Září v sociálně terapeutické dílně v Prachaticích

Tento měsíc jsme vyrazili na dva výlety s uživateli z Centra Stroom Dub – do Husova domku a husineckou přehradu. Také jsme s nimi navštívili ukázku dravců na hřišti v Dubu.

 

Pokračovat ve čtení...

Týden sociálních služeb


V rámci celostátního dne otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, Vás zveme do naše Centra, kde pro Vás máme připraven zajímavý program.

Pokračovat ve čtení...

Na Husinecké přehradě

Včera jsme si zpestřili den výletem na husineckou přehradu, abychom se na vlastní oči podívali, jaké neuvěřitelné množství vody z nádrže ubylo.

Pokračovat ve čtení...

Sokolníci na hřišti v Dubu

Děkujeme panu Vondruškovi a jeho synovi za přehlídku výra velkého, krkavce, káněte lesního, káněte rudochvostého, orla skalního a sýčka.

Pokračovat ve čtení...

STROOM Dub poprvé u moře – ITÁLIE 2015 - Rosalina Mare IV. díl, aneb co jste ještě neviděli

Také o prázdninách jsme měli hodně práce

I když jsme měli v Centru prázdninový režim, nezaháleli jsme a vyráběli výrobky na prodej, nebo na výzdobu Centra.

Pokračovat ve čtení...

Výlet do Husince

 Zažili jsme den plný zážitků společně s uživateli sociálních služeb Centra Stroom Dub

Pokračovat ve čtení...

STROOM v knize rekordů

A máme to černé na bílém. Ještě jednou děkujeme všem zúčastněným, kteří nám pomohli vytvořit tento rekord. 

Pokračovat ve čtení...

STROOM Dub poprvé u moře – ITÁLIE 2015 - Rosolina Mare 3. Díl

Co by to bylo za Itálii bez pravé italské pizzy? Na poslední večer jsme si naplánovali společnou večeři v restauraci. Měli jsme štěstí, že nám byla doporučena restaurace cenově dostupná , ale hlavně jsme ji mohli navštívit všichni společně a to 43 účastníků zájezdu. Na večeři jsme jeli všichni vláčkem , který jsme si museli rezervovat jen pro nás. Řidič vláčku Ivano nás odvezl vyhlídkovou jízdou až před restauraci. Slíbil nám, že nás odveze zpět domů a to až před naše apartmány. Večeři jsme si užili náramně. Pizza byla výborná, k tomu pití kdo co si přál , prostředí přátelské. Vedle restaurace byla herna. Hlavně kluci, ale i ostatní, neodolali a vyzkoušeli různé atrakce. Ještě poslední nákupy, poslední zmrzlina a už na nás čekal vláček. Poslední jízdu jsme si užili tak, že o nás vědělo celé Rosolina Mare. Do noci jsme si ještě povídali o krásné dovolené a o všem co jsme zažili.

Pokračovat ve čtení...

Ohlédnutí za prázdninami v sociálně terapeutické dílně v Prachaticích

Do STD Prachatice dochází v průměru 8 klientů. Všichni se podílejí na práci v keramické, výtvarné a šicí dílně.

Z keramiky jsme například vyrobili malé i velké květináče na kytky, podkovy, sluníčka, vázy, předměty pro štěstí – slony, želvy, knoflíky... Podívejte se sami

Pokračovat ve čtení...

Centrum slaví 9 let

Minulý týden oslavilo naše Centrum 9 let od jeho založení. 

Pokračovat ve čtení...

Sluha dvou pánů, aneb jak to chodí na otáčivém hledišti

Koncem prázdnin jsme jeli na výlet do Českého Krumlova, na známou hru ,,Sluha dvou pánů,,. 

Pokračovat ve čtení...

STROOM Dub poprvé u moře – ITÁLIE 2015 - Rosolina Mare 2. Díl

Rosalina Mare je letní letovisko, které vyhovuje naší výpravě v plné míře. Kousek na pláž, ubytování se zahradou, vyhlídková jízda vláčkem, výtečná vlastní kuchyně a krásné prostředí, to vše jsme si užívali za slunečného počasí. 

Pokračovat ve čtení...

STROOM Dub poprvé u moře – ITÁLIE 2015 - Rosolina Mare 1. Díl

Všichni ve STROOMu jsme nedočkavě čekali na 28. srpna – toto datum odstartovalo naši první výpravu k moři. Náš cíl bylo ROSOLINA MARE.

42 účastníků zájezdu – klienti, personál, rodiče, kuchařky a hromada kufrů a jídla, to vše čekalo na pana řidiče Radka, který přijel s modrým autobusem. Když viděl ty hromady, tak málem omdlel. Ale vše se podařilo naložit a ve 23.00 se startovalo směrem Itálie. Cesta byla dlouhá, ale zpříjemnili jsme si ji videem, svačinou a vypravováním co nás čeká. Na místo jsme přijeli ve slunečném počasí. Vyhledali jsme naší vilu a zase celou bagáž vyložili. Paní ředitelka vyzvedla klíče a mohlo se začít vybalovat. Dovolená začíná…….prozkoumali jsme okolí a možnosti v našem letovisku. Večer jsme ugrilovali maso a těšili se na další den. Ráno nás čekala bohatá snídaně a hurá k moři. 

Pokračovat ve čtení...

Táborák u Feferského potoka

Veřejná akce v Prázdninovém pasu města Prachatice a neb konec prázdnin. Sešli jsme se na krásném klidném místě, kde jsme si popovídali a opekli si špekáčky. Odvážlivci prošli potůčkem, který má prý léčivé účinky-no uvidíme. Rozhodli jsme se udělat dobrý skutek a vyčistili jsme okolí potoka od nepořádku, který to tam hyzdil. 

Pokračovat ve čtení...

Hipoterapie ve Zvěřeticích

Pohled z koňského hřbetu jsme si včera užili ve Zvěřeticích na statku u paní Pištěkové. Měli jsme k dispozici dva koníky, kteří byli naprostí pohodáři a ochotně nás celé dopoledne vozili.  Po celou dobu nás doprovázelo hříbátko, jehož maminkou byla hnědá klisna Dakota. Některým čekajícím na jízdu zpestřila chvilky fenka Bělka, která miluje aportování.  Dále jsme na statku mohli vidět zajímavého domácího “mazlíčka“ Nosála červeného jménem Nosík.  Dopoledne jsme si všichni nesmírně užili a rádi se za paní Pištěkovou a jejím zvířectvem opět přijedeme podívat i s těmi, kteří s námi na výlet nejeli.  

 

Pokračovat ve čtení...

Někdo na Lipně a někdo na Huláku…

Někdo na Lipně a někdo na Huláku, ale všichni jsme se koupali. Co taky dělat v tomto tropickém počasí? Již po několikáté, uživatelé služby v Prachaticích navštívili koupaliště Hulák. Den plný her, zábavy v osvěžující vodě jsme si užili parádně.

Pokračovat ve čtení...

Na návštěvě na Lipně

Je vedro k zalknutí a my potřebujeme zchladit těla. Takže z pozvání paní ředitelky, na chalupu, na Lipno, jsme měli všichni opravdu velkou radost. Někteří z nás se koupali v Prachaticích a někteří na Lipně. Takže ve vodě jsme byli všichni a to je důležité a príma. Hned v 8 ráno jsme zabalili potřebné vybavení, dojeli nakoupit pití, buřty a vyrazili směr Lipno. Na chalupě nás přivítala maminka Pavlíny, okamžitě jsme se nasoukali do plavek, namazali se krémy na opalování   a  odešli k jezeru. Pláž je nádherná, koupali jsme se, hráli hry, jezdili na loďkách. Několik z nás to zkusilo i na kole. To je příprava na cyklistický výlet, který chceme s několika z nás podniknout.

Po sportu nám vyhládlo, takže hurá nazpátek na chalupu a opekli jsme si buřty a rybu. Odpočinuli jsme si, vypili kávu a vrátili jsme se nazpět k vodě.

V 5 hodin odpoledne jsme se došli převléct a společně jsme šli k Žabákovi na večeři. A jak jsme byli příjemně překvapeni……u Žabáka se hrálo!!!! Najedli jsme se  a  abychom nepřibrali na váze, tak jsme si s chutí zatančili a zazpívali.

Byl to velmi hezký den, kdy jsme se všichni  vysportovali a pobavili. Doma jsme byli v 9 hodin večer a všichni jsme šli příjemně unaveni spát.

Pokračovat ve čtení...

Stroom Dub v žabkách

5. srpen byl jak pro nás výjimečný, tak pro širokou veřejnost. Naše Centrum zorganizovalo jako první světový rekord. Podařilo se nám shromáždit 144 lidí obutých v žabkách na jednom místě. Akce proběhla v Parkánu v Prachaticích za doprovodu pestrého programu. Den byl plný různého tvoření, soutěží až po vlastní výrobu žabek. Vše proběhlo za účasti komisaře z agentury Dobrý den, z Pelřimova, který odborně dohlížel na uskutečnění rekordu. Den plný zábavy jsme si užili za parného letního dne na výbornou. Děkujeme všem zúčastněným, kteří nás podpořili

Pokračovat ve čtení...

Pojďte se podívat, jaký jsme měli "žabkový" den

Pojďme se společně podívat jak se nám 5. srpna v areálu Na Parkáně dařilo. Byl to krásný den, plný zábavy. Samozřejmě jsme byli napnutí kolik lidí se v žabkách ve 13 hodin dostaví, ale všechno dobře dopadlo. Máme rekord! 144 lidí a v tomhle vedru........obdivuhodné a velmi si každého účastníka vážíme.

Pokračovat ve čtení...

Prázdniny jsou v plném proudu

Kromě aktivit v našem Centru jsme se vypravili na Hlubokou do ZOO. Počasí, zvířata a celodenní pohoda, nám vyšla na výbornou. Všem se výlet líbil a těšíme se ještě na druhou polovinu prázdnin, co nám přinese za překvapení.

Pokračovat ve čtení...

Koupání na Huláku s loutkovým divadlem

Je léto jak má být. Jak jinak trávit tyto horké dny než u vody a ještě lépe s možností shlédnout loutkové divadlo. Manželé Bauerovi z Josefova nám zahráli loutkovou vtipnou pohádku Kašpárek a princezna. Koupání, klouzačky, plavání a jiné legrace jsme si do sytosti užili. Děkujeme Bauerovým z Josefova!

Pokračovat ve čtení...

Huráá na prázdniny

A máme tady léto, prázdniny a dovolené. Tak jako každý rok, už přišel čas, kdy je naše Centrum zavřené na 2 týdny (6. 7. – 17.7.). Všichni si odpočineme, načerpáme novou energie a zažijeme spoustu různých zážitků, o které se poté budeme chtít podělit se svými kamarády. Všem přejeme krásnou dovolenou a za dva týdny v Centru. Na shledanou.

Pokračovat ve čtení...

1.7.2015 - Sportovní dopoledne

Tento týden jsme zde již naposledy, čekají nás dva týdny prázdnin. Rozhodli jsme se, že tento den pojmeme jako rozlučku než se opět shledáme. A co  nás čekalo na hřišti v Dubu? Petanque, fotbal, hod míčem na koš, kuželky, přenos míčku na lžíci a plno jiných zábavných her. Zakončením bylo opékání špekáčků.

Pokračovat ve čtení...

24.6.2015 - Turnaj v kubb, Domov PETRA Mačkov

Dnešní den pro nás byl zajímavý a netradiční. Zúčastnili jsme se staré švédské hry KUBB, kterou kdysi hráli již vikingové. A co více, z několika zařízení se nám podařilo získat krásné druhé místo, byl to úžasný pocit. Tato hra nás zaujala a je pro nás výzvou do budoucna. Děkujeme za pozvání

Pokračovat ve čtení...

Spartakiáda pod Libínem 2015

A je to tady! 18.června pro Vás naše centrum STROOM Dub připravilo nezapomenutelný den plný zábavy, hudby a tance. Vyvrcholením bylo vystoupení 126 cvičenců, kteří od února pilně nacvičovali choreografii podle Klárky. Vystoupení za doprovodu písně Michala Davida „Děti ráje“ bylo úžasné a všem se povedlo. 

Pokračovat ve čtení...

Na návštěvě v Borovanech

Rok se s rokem sešel a my jsme se jeli podívat k našim kamarádům do Nazaretu - Borovany. Celé odpoledne se linulo v odpočinkovém a příjemném duchu, doplněno o kulturní program, o který jsme se postarali nejen my, s písní ,,Matko Země,, ale i klienti z Nazaretu s pohádkou a hudebním vystoupením. Během dne si bylo možno zakoupit bohatou tombolu, kdy vytěžené peníze putovaly na chod Nazaretu. 

Pokračovat ve čtení...

Novinka!!!

Máme novou sérii točené keramiky.

V naší keramické dílně jsme začali točit na kruhu tzv. užitkovou keramiku. Vyrábíme hrnečky různých velikostí a tvarů.

Pokračovat ve čtení...

Hudební kotel

Ve čtvrtek 11. 6. 2015 jsme zavítali do hudebního kotle vytvořeného na Velkém náměstí v Prachaticích. Hudební kotel bylo setkání, koncert čtyř studentských a školních kapel s doprovodným programem. My jsme slyšeli dvě kapely – Mercy z Vimperka a ZUŠ Band(a) Lhenice. Hrály všehochuť rock, blues i pop, ale hlavně to uměli pořádně rozbalit.

Pokračovat ve čtení...

Výlet na rozhlednu Libín

Využili jsme krásného slunečného počasí a udělali si výlet na rozhlednu Libín, která je otevřena už od roku 1883, měří 27 metrů a leží 1096 metrů nad mořem. Z Prachatic jsme dojeli autobusem na Libínské sedlo a z něj se pak vydali po modré turistické značce k rozhledně. Po zdolání 138 schodů na vrchol rozhledny nás čekal moc hezký výhled do okolí. 

Pokračovat ve čtení...

Šipkovaná

V tomto teplém týdnu jsme se rozhodli trávit čas i jinde než uvnitř Centra a vyrazili jsme ven. Zahráli jsme si šipkovanou. Spousta z nás zavzpomínala na své dětství, kdy jsme tuto hru hráli. Na trase bylo umístěno asi 20 dopisů s úkoly. Při jejich plnění jsme museli zapojit nejen své mozkové závity, ale také fyzičku. Byla to moc příjemná procházka po dubském okolí a už se moc těšíme, až si ji zase někdy zopakujeme. 

Pokračovat ve čtení...

Výroba mýdla

Dnes jsme si jako jednu z činností naplánovali výrobu mýdla s přídavkem kozího mléka a čirého glycerínu. Vyrobili jsme mýdla s vůněmi jako je jahodový jogurt, levandule, kokos a med. Výroba mýdla je velmi jednoduchá. Základem je mýdlová hmota, kterou zakoupíte již hotovou. Prodává se od 1kg do 10kg, hmota se nakrájí na potřebné kusy, tak aby se vešla do hrnce, ve kterém se bude hmota rozpouštět.

Pokračovat ve čtení...

Secvičná Spartakiády

Již od března nacvičujeme spartakiádní vystoupení, které předvedeme 18. června na akci Spartakiáda pod Libínem 2015 v Prachaticích. Do akce se zapojila i jiná zařízení podobná tomu našemu. Rozhodli jsme se, že některé tyto organizace navštívíme a cvičební sestavu si ještě před premiérou společně zacvičíme. 

Pokračovat ve čtení...

Co je u nás nového?

Na našem dvoře kuře nekrákoře, ale za to se nám daří s pěstováním zeleniny a bylinek. Nedávno jsme si zasadili ředkvičky, kedlubny, salát, papriky, rajčata, jahody a pár bylinek. V naší truhlárně jsme pak zkusili vypěstovat i hlívu ústřičnou, kterou jsme již úspěšně sklidili. A pokud nám sluníčko bude svítit častěji než za posledních pár dnů, tak za chvíli budeme sklízet i nějakou tu zeleninu na našem záhonku.

Pokračovat ve čtení...

Prachatické Pábení a workshop STROOMu Dub o.p.s.

Ve dnech 19. – 22. 5. jsme celé Centrum STROOM Dub přestěhovali na Velké náměstí v Prachaticích, kde se konalo Prachatické Pábení, které pořádalo občanské sdružení Artists 4 Children. A my jsme byli jeho součástí s naším workshopovým programem, který se skládal z praktických ukázek z našich činností sociálně terapeutických dílen. 

Pokračovat ve čtení...

Pozdní stavba májky a ukázka naší síly

Protože nám příliš nepřálo počasí pro stavbu májky v den kdy se stavět má, tedy 30. 4. Rozhodli jsme se, že si ji postavíme o týden později. Ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí, jelikož sluníčko svítilo a hřálo nás jak se patří. S děvčaty jsme si ozdobily májku barevnými stužkami. Na jejím vrcholu nechyběl ani věnec, který nám vyrobil uživatel Miloš. Po ozdobení už nám zbývalo májku jen vztyčit. 

Pokračovat ve čtení...

Brundibár a Dismanův rozhlasový dětský soubor

Dětská opera Brundibár vznikla na libreto Adolfa Hoffmeistera krátce po druhé světové válce. Dětský soubor, který tuto operu ztvárnil s ní vystupuje již mnoho let. A právě teď sní zavítali k nám do Prachatic. Musím říct, že nadšení dětí pro hru bylo neuvěřitelné, zapamatování textu mnohdy těžké, ale děti si se vším hravě poradily.

Pokračovat ve čtení...

Největší koberec v dějinách STROOMu

Kdo navštěvuje pravidelně naše stránky, jistě ví, že kromě keramické dílny máme u nás v Centru také dílnu tkalcovskou. Někteří naši klienti zde tkají na tkalcovských stavech koberce nejrůznějších délek, ovšem šířku mají vždy stejnou s ohledem na velikost stavu. Naše koberce se všem moc líbí a šijeme je na zakázku.

Pokračovat ve čtení...

Arny, děkujeme

Dnes jsme si společně s plavci i neplavci z Centra jeli zaplavat s naším kamarádem Arnym. Poděkovat a předat mu drobný dar za to, že se nám věnuje. Učí neplavce, ale i plavce, jak správně plavat a za to mu patří velké dík. Natáčet na kameru nás přišel pan Voldřich s JVP, takže je nás možno opět vidět i na kabelové televizi.

Pokračovat ve čtení...

Návštěva výstavy Domova sv. Linharta z Chelčic

Prodejní výstava obrazů, kterou namalovali uživatelé Domova sv. Linharta proběhla v Zimní zahradě Městského úřadu Prachatice. Výtěžek z výstavy putuje přímo do Domova na koupi automobilu pro lidi se zdravotním postižením.

Pokračovat ve čtení...

Autodrom u pana Třísky

Do Prachatic jako každý rok zavítal pan Tříska s pouťovými atrakcemi a osobně nás pozval, ať se přijdeme podívat. Atrakce byly zdarma a pan Tříska je otevřel jen pro nás. Rozprchli jsme se po těch, které se nám líbily nejvíce. Velkou legraci jsme si užili v autíčkách, které jsme někteří řídili poprvé sami. Nemohla tedy chybět „automobilová srážka“ ani jízda v protisměru. 

Pokračovat ve čtení...

Benefiční představení pro STROOM Dub

Studentské univerzitní divadlo (SUD) si pro nás v rámci benefice připravilo divadelní inscenaci s názvem Silvertal a Joy. Mladí herci nás svým uměním naprosto nadchli a odzbrojili neotřele vtipným pojetím Biblických příběhů. Všichni jsme od začátku až do konce sledovali představení s velkým zaujetím. Večer jsme zakončili návštěvou kavárny, kde jsme se občerstvili místními dobrotami. 

Pokračovat ve čtení...

Velikonoční tvoření s dětmi ze ZŠ Dub

Ve středu 1.4 k nám přišli děti ze ZŠ-Dub, aby si s námi vytvořili velikonoční výrobky..Kluci a holky si upletli pomlázku, ozdobili vajíčka voskem, vyrobili si každý papírového zajíčka jako zápich do květináče a vytvořili si trávové hlavy,které budou v následujících dnech zalévat aby jim vyrostly trávové vlasy ...

Pokračovat ve čtení...

Jak jsme pekli perníky na Velikonoce

Velikonoce jsou za dveřmi a tak jsme se dali do pečení velikonočních perníků. Pár dní dopředu jsme si připravili těsto, aby bylo řádně odležené a dobře se s ním pracovalo. Toto těsto jsme poté vyváleli a vykrajovali z něj formičkami různé velikonoční tvary – vajíčka, zajíčky, kuřátka, kytičky… Dokonce jsme u toho natočení na kameru a k vidění budeme v prachatické kabelové televizi.

Pokračovat ve čtení...

Na exkurzi v Pivovaru a na návštěvě v Domově sv. Linharta

24. 3. jsme u nás v Dubu byli bez elektřiny. Naplánovali jsme si tedy výlet do Protivínského pivovaru, kde jsme měli domluvenou exkurzi. Vzhledem k našemu zdravotnímu hendicapu, nám prohlídka nebyla uzpůsobena a nebyla to poslední věc, ze které jsme byli tak trochu zklamaní. Za nehorázně velkou částku jsme neochutnali ani kapku piva na které se někteří z nás těšili. 

Pokračovat ve čtení...

Stromáci na Matějské pouti

Každoročně pořádá Matějská pouť ,,Den pro zdravotně postižené osoby". Tento den si mohou tito lidičky vyzkoušet všechny atrakce zdarma. My jsme tam také nechyběli. Na ruském kole jsme viděli celou Prahu, zasmáli jsme se na horské dráze a zazávodili na autodromu. K tomu všemu nechyběla cukrová vata, zmrzlina a jiné pouťové dobroty.

Pokračovat ve čtení...

Jediné zařízení tohoto typu STROOM Dub

Bývá zvykem, že v Centru vždy začátkem roku pořádáme „Setkání s rodiči“ a zákonnými zástupci našich klientů, abychom je informovali o našich činnostech. Nemohli jsme proto setkání vynechat ani letos. Je důležité ukázat rodičům, že jejich dospělé „děti“ zde tráví čas rády, a že se zde stále učí novým věcem. Setkání zahájila ředitelka Centra paní Pavla Čechová Švepešová. 

Pokračovat ve čtení...

Oslava masopustu

Masopust je doba, kdy se má člověk dosyta najíst a napít, pobavit se a připravit se na dobu půstu trvající až do Velikonoc. Masopust vždy provází bujaré oslavy, bály, plesy a průvody masek. A protože jsme ve STROOMU pro každou srandu, uspořádali jsme hned dva masopustní průvody. Nejprve v pondělí v Dubu a pak v úterý v Prachaticích.

Pokračovat ve čtení...

Výlet do kina

Ve středu 28. 1. jsme vyrazili do kina v Českých Budějovicích na film režiséra Zdeňka Trošky Babovřesky 3. Vstupenky jsme dostali jako dárek k vánocům a tak jsme se celý leden moc těšili, až film uvidíme. Přidali se k nám ještě kamarádi ze sociálně terapeutické dílny v Prachaticích a vytvořili jsme tak velikou skupinu. Před začátkem filmu jsme se prošli po obchodech v blízkosti kina. 

Pokračovat ve čtení...

Pekli jsme štrůdl

Rozhodli jsme se, že si upečeme jablečný štrůdl. Nakoupili jsme potřebné ingredience a s radostí se pustili do práce. Nastrouhali jsme jablka, vylouskali ořechy, až byl nakonec štrůdl hotový. Pečení sladce provonělo celý náš krámek. Po upečení a vychladnutí jsme štrůdl nakrájeli, pocukrovali a s chutí si ho dali ke kávě. Byl vynikající „jako od maminky.“

Pokračovat ve čtení...

Návštěva divadelního představení

V pondělí 26. ledna jsme s klienty Centra navštívili Městské divadlo v Prachaticích, kde nám herci z Pražského souboru zahráli pohádku O princezně se zlatou hvězdou na čele. Představení bylo doprovázeno milými písničkami a barevnými kulisami. Pohádka byla velmi vtipná a moc jsme se při ní zasmáli a potěšili se. Všichni jsme se díky tomuto představení na chvíli vrátili do dětských let.

Pokračovat ve čtení...

Navštívil nás Arny Petráček, paralympionik

Na úterní odpoledne nás přijel navštívit Arnošt Petráček, paralympionik. Seznámil nás s celým svým životem, se začátky plavání, a nebo se svými velkými úspěchy. V současné době se může chlubit pěti světovými rekordy a osmi evropskými rekordy. Je mistrem světa na trati 50m motýlek a dále je dvojnásobný mistr Evropy na tratích 50m motýlek.

Pokračovat ve čtení...

První výstava a zimní procházka v měsíci lednu

V měsíci lednu jsme navštívili první výstavu. Prohlédli jsme si stálé expozice v prachatickém muzeu. Shodli jsme se, že nás nejvíce zaujala expozice Zlatá stezka. Měli jsme zde totiž možnost shlédnout krátký dokument a díky tomu si živěji představit, jak se sůl ve Středověku získávala a přepravovala z Alp až k nám do Prachatic na konečnou stanici. Dále jsme vyráběli krmítka pro ptáky.

Pokračovat ve čtení...

Zahájení roku 2015 v krámku u Stroomu

Do nového roku 2015 jsme vkročili v krámku u Stroomu změnou jeho interiéru - přestěhovali jsme nábytek. Přijďte se podívat, jak jsme to u nás vylepšili a něco nového si pro radost koupit. Těší nás, když se naše výrobky, na kterých denně pracujeme, líbí a prodávají. Motivuje nás to k další výrobě.I nadále k nám v novém roce jednou za čtrnáct dní přicházejí naši přátelé se zrakovým postižením.

Pokračovat ve čtení...